Zamknij
REKLAMA

XVII Igrzyska Sportowe w ZS w Chocianowie

14:40, 05.10.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj
Powiat Polkowicki

Skok w dal, pchnięcie kulą bieg na 60 metrów czy przeciąganie liny. W piątek uczniowie z powiatowych rywalizowali w wybranych dyscyplinach olimpijskich. Kibicowali im najlepsi z najlepszych- mistrzowie olimpijscy: Mieczysław Łopatka, Ryszard Podlas, Leszek Swornowski, Andrzej Lis, Janusz Zarenkiewicz, Jacek Bodyk.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie XVII Dzień Olimpijczyka odbywał się na nowych obiektach sportowych Zespołu Szkół w Chocianowie. Tylko uroczysta ceremonia otwarcia –wniesienia flagi olimpijskiej i rozpalenia znicza- Dnia Olimpijczyka przeprowadzona była w nowoczesnej, szkolnej hali sportowej. Na uroczystości pojawiło się wielu znakomitych sportowców, olimpijczyków oraz władze samorządowe. –Zawsze byłem i jestem za ideą sportu, walki fair play i tych szczytnych zasad Pierr'a de Cubertina, których możecie się uczyć od naszych gości, wybitnych olimpijczyków-podkreślał Kamil Ciupak wicestarosta polkowicki, który otworzył uroczystość.

– To wyjątkowy dzień w historii szkoły, bo tylko raz w roku nasza młodzież ma styczność z wielkimi gwiazdami polskiego sportu może zapytać o ich drogę do sportowego sukcesu. – Powiedziała Bożena Wiszniewska, dyrektor Zespołu Szkół.

W programie zaplanowane były między innymi spotkania z olimpijczykami, piknik olimpijski, występy artystyczne i pokazy sportowe uczniów, oraz ogródek wielobojowy. Ideą świętowania Dnia Olimpijczyka jest zachęcenie najmłodszych do uprawiania sportu poprzez zabawę i spotkania z mistrzami. Powiat polkowicki reprezentowali: Kamil Ciupak wicestarosta polkowicki wraz członkami zarządu powiatu Henrykiem Czekajło i Romanem Kowalskim.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone