Zamknij
REKLAMA

To będzie Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie

09:35, 25.04.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Gmina Chocianów: Projekt Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie z dofinansowaniem

To już III edycja Dolnośląskiego budżetu obywatelskiego. Po sukcesie dwóch poprzednich edycji, w tym roku program został rozszerzony i objął nie tylko projekty sportowo-turystyczne, ale również kulturalne.

Dolnoślązacy mogli współuczestniczyć w podejmowaniu decyzji o finansowaniu wybranych projektów. Po raz trzeci mieli możliwość zgłaszania swoich pomysłów, dyskusji o nich, a następnie wyboru najlepszych rozwiązań w głosowaniu.

W zakończonym w niedziele 22 kwietnia głosowaniu, internauci wybrali najciekawszą ich zdaniem sportowo-turystyczną oraz kulturalną inicjatywę na Dolnym Śląsku.

Na inicjatywę "Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie" zagłosowało 510 osób, tym samym projekt otrzyma dofinansowanie w kwocie 20 000 zł.

 

Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie – letnie kino plenerowe w Parchowie to nietuzinkowy sposób, aby miło spędzić ciepły letni wieczór w towarzystwie rodziny, przyjaciół, znajomych oraz nieznajomych, miłośników sztuki filmowej oraz osób szukających po prostu ciekawego sposobu na spędzenie letniego wieczoru, przy doskonale dobranym repertuarze.

- czytamy w opisie projektu.

 

Plenerowe kino letnie pomieści 200-300 osób, na które będą czekały wygodne leżaki, koce, ciepłe i zimne napoje, popcorn oraz środki przeciw komarom. Trzy filmowe seanse pod chmurką odbędą się nieopodal starych dębów zabytkowej Alei Dębowej

Na realizację projektów Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku łącznie milion złotych. Środki te zostały podzielone na pięć okręgów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski i miasto Wrocław

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone