Zamknij
REKLAMA

Były pracownik Romana Kowalskiego przegrał z nami w Sądzie! Teraz przeprasza i prostuje artykuły

09:11, 17.06.2018 | K.N / foto: faktychocianow pl
REKLAMA
Skomentuj

Robert Harenza były bliski współpracownik Romana Kowalskiego przegrał proces przed Sądem Okręgowym w Legnicy z wydawcą serwisu www.chocianow.com.pl Kamilem Noselem.

We wrześniu 2017 roku, Harenza na swojej stronie internetowej w artykule “Kiedy faceci siłują się na ręce, paprotki spadają ze stołu” opublikował nieprawdziwe informacje dotyczące ugody jaką zawarł Roman Kowalski i Kamil Nosel, oraz stwierdził jakoby Piotr Piech był w sprawę zaangażowany.

Po analizie prawnej, nasza redakcja wysłała do Harenzy wniosek o sprostowanie nieprawdziwych informacji. Niestety były współpracownik Romana Kowalskiego nieczytelnie i niezgodnie z prawem prasowym opublikował nasz wniosek.

Sprawa trafia do Sądu. Podczas rozprawy, Harenza nie zgadza się z pozwem, twierdząc, że nie prowadzi działalności prasowej a jako autor artykułu i bloga nie jest dziennikarzem, a na swojej stronie zamieszcza wyłącznie własne utwory literackie.

Sąd Okręgowy w Legnicy nie uznał tłumaczeń Harenzy i nakazuje mu publikacje sprostowania, zgodnie z wnioskiem wydawcy portalu chocianow.com.pl. Jednocześnie obarczył go zwrotem kosztów procesu sądowego w kwocie 1 337 zł oraz 737 zł tytułem zastępstwa procesowego.
Po uprawomocnieniu się wyroku, zostaje uruchomione postępowanie egzekucyjne oraz egzekucja publikacji sprostowania na stronach gdzie pojawiły się nieprawdziwe informacje.

http://www.faktychocianow.pl/sprostowanie/

W lutym 2018 roku Harenza bez wiedzy naszej redakcji umieścił na swojej stronie zdjęcie, które nie było jego własnością. Sprawa ponownie trafia do Sądu. Nasza redakcja oczekuje od byłego pracownika Romana Kowalskiego, publikacji przeprosin, usunięcia zdjęcia, którego nie jest autorem oraz pieniężnego zadośćuczynienia.

http://www.faktychocianow.pl/alez-ja-to-lubie/

Poprzednie dwa przypadki nic nie nauczyły redaktora i byłego pracownika chocianowskiego Urzędu. W maju tego roku, ponownie na stronie Roberta Harenzy pojawiają się nieprawdziwe informacje na temat właściciela serwisu www.chocianow.com.pl. Szybka interwencja prawna skutkowała kolejnym sprostowaniem.
Tym razem Robert Harenza prawdopodobnie chcąc uniknąć kompromitacji w oczach swoich czytelników, nasze sprostowanie publikuje (21 maja 2018) nim oficjalne pismo z naszej kancelarii prawnej zostało do niego wysłane (24 maja 2018).

(K.N / foto: faktychocianow pl)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

XX

0 0

i dobrze mu tak 09:44, 26.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone