Zamknij
REKLAMA

O włos od tragedii! Matka z dziećmi w szpitalu

07:22, 06.01.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Sobotniej nocy w Chocianowie doszło do zatrucia się tzw. czadem, czyli tlenkiem węgla. Służby ratownicze zaalarmował mężczyzna, który w łazience swojego mieszkania przy Placu Wolności w Chocianowie znalazł leżącą na podłodze żonę z dwójką dzieci. 

Po dotarciu na miejsce zastępu z OSP Chocianów i dokonaniu pierwszego pomiaru przy wejściu do budynku, stwierdzono przekroczenie norm stężenia tlenku węgla. Szybko podjęto ewakuacje mieszkańców kamienicy.

Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego natychmiast rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, które z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafili do szpitala.

Na miejscu  pracowały zastępy straży pożarnej oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego. Dodatkowo przybyły na miejsce dwa zastępy z JRG Polkowice oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. 

Straż Pożarna przypomina:  Tlenek węgla (CO), potocznie zwany czadem, jest bezwonnym, bezbarwnym, pozbawionym smaku silnie trującym gazem. Powstaje na skutek niepełnego spalania wszystkich paliw, m.in. gazu, węgla, drewna, ropy, oleju, benzyny, które spowodowane jest niedostateczną ilością tlenu niezbędnego do pełnego spalenia paliw. Określany jest „cichym zabójcą”, ponieważ człowiek nie jest w stanie go wykryć za pomocą zmysłów. W Polsce każdego roku z powodu zatrucia się tlenkiem węgla umiera kilkadziesiąt osób.

Zdjęcia nadesłał nasz Czytelnik 

[ALERT]1546755971304[/ALERT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone