Zamknij
REKLAMA

Kraj pochodzenia Polska... Czy Biedronka wprowadza w błąd?

08:56, 05.02.2019 | Klaudia Łączkowicz
REKLAMA
Skomentuj

AGROunia organizacja rolnicza, która w ostatnim czasie zorganizowała kilka protestów rolniczych na drogach zarzuciła sieci sklepów „Biedronka”, błędne oznaczanie i opisy wprowadzanych na rynek produktów. Chodzi głównie o kraj pochodzenia warzyw i owoców.

AGROunia opublikowała na swoim Facebooku zdjęcia warzyw i owoców, których opisy mają nie zgadzać się z rzeczywistością - np. Gruszka Konferencja podpisana „WARZYWNIAK. #JEDZ CO POLSKIE na odwrocie opakowania posiada wzmiankę „Kraj pochodzenia: Belgia”. Nie jest to jedyny ponoć przypadek. Kolejnym są np. ziemniaki. Obok ceny widnieje informacja, że krajem pochodzenia jest Polska, a gdy odwrócimy opakowanie okazuje się że Holandia! I jak tu nie sprawdzać produktu z każdej strony?

Portal Onet.pl poprosił o skomentowanie zarzutów AGROunii Biuro prasowe właściciela Biedronki firmę Jeronimo Martins. Arkadiusz Mierzwa kierownik ds. komunikacji korporacyjnej odpowiedział, że firma przywiązuje bardzo dużą wagę do precyzyjnego i dokładnego opisywania swoich produktów. Do tego służą specjalne procedury i procesy, działania, dlatego nie może zgodzić się z opinią AGROunii, że firma nie przywiązuje uwagi do opisywania produktów.

Odnośnie wstawionego przez organizację rolniczą zdjęcia sieć sklepów Biedronka wydała także specjalne oświadczenie, w którym poinformowała swoich klientów, że w przypadku gruszek jest to „błąd w druku” i takie paczki trafiły tylko do części sklepów, a firma podjęła już działania w celu wycofania ich ze sprzedaży

Przedstawiciel Biedronki dodał również, że najczęściej wszystkie niezbędne informacje o produkcie takie jak waga, kraj pochodzenia, rodzaj czy data ważności, znajdują się na jego opakowaniu, dlatego chcąc sprawdzić wszystko co ważne musimy patrzeć na opakowania, a nie na tzw. cenówki, ponieważ bardzo często nie są one dopilnowane przez osoby pracujące w konkretnym sklepie.

(Klaudia Łączkowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone