Zamknij
REKLAMA

Dwie sesje jednego dnia. Czy tym razem radni obniżą swoje diety?

08:34, 09.03.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Tego w gminie Chocianów jeszcze nie było. W poniedziałek (11 marca) wyjątkowo w świetlicy wiejskiej w Trzebnicach odbędą się dwie sesje Rady Miejskiej w dodatku będą one nadzwyczajne. 

Pierwsza sesja zwołana na wniosek radnych: Izabeli Szwed, Anny Pichały, Piotra Piecha i Norberta Piotrowskiego, będzie dotyczyła obniżenia diet radnych i sołtysów, które na piątej sesji przedstawiciele klubu Tomasza Kulczyńskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości podnieśli. 

Jest to kolejna próba przywrócenia stawek diet sprzed rządów Tomasza Kulczyńskiego.
Wcześniejsza próba obniżenia diet nie powiodła się, bo radni  Jerzy Bałecki, Paweł Baran, Paweł Bujak, Dorota Kehle, Andrzej Kuśmierczyk, Marcin Ślipko, Artur Wandycz, Piotr Wandycz nie pojawili się na sesji a tym samym nie było kworum. 

[ZT]12605[/ZT]

Sesja na której radni będą ponownie chcieli obniżyć swoje uposażenie odbędzie się w poniedziałek 11 marca o godzinie 10:00 w świetlicy wiejskiej w Trzebnicach

Godzinę później rozpocznie się ósma sesja na której radni zajmą się kwestiami poboru w drodze inkaso podatków, przyjmą program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności oraz  zostaną wprowadzone zmiany w uchwale określającej przystanki komunikacyjne, których właścicielem lub zarządcą jest Gmina Chocianów. 
 
Wszystko wskazuje na to, że poniedziałkowe sesje będą karykaturą obrad, a przynajmniej sesja na której radni będą chcieli zmniejszyć swoje wynagrodzenia. Świadczyć może o tym retoryka uprawiana przez portal sprzyjający burmistrzowi Kulczyńskiemu, który nie zauważając, że radni chcą obniżyć przede wszystkim swoje pensje - straszy włodarzy wsi, że opozycja chce obniżyć diety Sołtysów.  

 

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone