Zamknij
REKLAMA

Cenna pomoc administracyjna

14:47, 11.03.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Wierni przyjaciele burmistrza, którzy w kampanii wyborczej w 2018 roku zabiegali o to aby Kulczyński wygrał wybory dziś mogą liczyć na pracę w urzędzie oraz dodatkowe wpływy na własne konto. 

Najwierniejsza Kulczyńskiemu, Agata Wesołowska dostała pracę w Urzędzie Miasta i Gminy chwilę po zaprzysiężeniu Tomasza Kulczyńskiego na nowego burmistrza Chocianowa. Tym samym nowa pracownica urzędu rozstała się ze swoim poprzednim pracodawcą, jakim był Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Po wielu pismach oraz skargach do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Legnicy, burmistrz wreszcie ujawnił zakres obowiązków Wesołowskiej, która w urzędzie pełni funkcję pomocy administracyjnej.
Zajmuje się ona m.in. przygotowaniem technicznym i rejestracją spotkań burmistrza, pomocą kancelaryjno-biurową, obsługą sekretariatu, pomocą w obsłudze kancelaryjnej Sekretarza dba o aktualności wywieszanych informacji na urzędowych tablicach i drukuje wpływającą pocztę na skrzynkę urzędową i e-PUAP. 

[ZT]12370[/ZT]

Kolejną osobą, która zasiliła szeregi pracowników chocianowskiego urzędu jest dziennikarz sportowy Telewizji Regionalnej Adam Michalik. Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku mogliśmy go widzieć u boku Tomasza Kulczyńskiego, podczas imprez sportowych organizowanych w Chocianowie. W portalu regionfan.pl współpracującym z TV Regionalna, pod pseudonimem ADMI, a obecnie MA - Michalik opisywał wydarzenia sportowe w naszym regionie w których prawie zawsze nie brakowało wzmianki o Tomaszu Kulczyńskim. 

[ZT]12523[/ZT]

Teraz Michalik, tak jak i Wesołowska pełni w urzędzie funkcję pomocy administracyjnej, a do jego obowiązków należy m.in odpowiedzialność za pomoc techniczną i informatyczną dla pracowników sekretariatu, Sekretarza oraz Burmistrza, ewidencję materiałów promocyjnych, segregowanie dokumentów a także pomoc techniczną pracownikom urzędu w obsłudze urządzeń biurowych (kserokopiarka, skaner)  

Oddani przyjaciele burmistrza Kulczyńskiego jako pomoc administracyjna mogą wyciągnąć z kasy urzędu od 1 740 zł do 2 500 zł brutto publicznych pieniędzy. Jednak to nie koniec. Hojny pracodawca może przyznać Wesołowskiej czy Michalikowi dodatek specjalny, nagrody albo inne świadczenia. W sumie wynagrodzenie pomocy administracyjnej może wynieść znacznie więcej niż deklaruje urząd. 

Dla porównania chocianowski nauczyciel mianowany z 10 letnim stażem pracy, z wykształceniem wyższym i przygotowaniem pedagogicznym zarabia obecnie na rękę 2 229 zł 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

LusiLusi

11 8

Kobieto czy ci nie wstyd? trochę ogłady i zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości! 15:49, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnalkingAnalking

2 1

Ten artykuł jest z dupy - KAŻDY polityk ZAWSZE po wyborach wpycha swoich ludzi, jak ma taką możliwość. Tak robił Kowalski, Skibicki, tak robiłaby Pichała, tak robi Kulczyński. 09:30, 15.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone