Zamknij
REKLAMA

W gminie Chocianów strajkuje prawie 100 nauczycieli

13:30, 08.04.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Od rana trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Sytuacja w Gminie jest bardzo dynamiczna. Po godz. 8 strajk rozpoczęły wszystkie placówki w których odbyły się referenda strajkowe.

Rozmowy związkowców z rządem nie przyniosły rezultatu. Wczoraj szefowie Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych oficjalnie poinformowali, że propozycja, którą otrzymali była niesatysfakcjonująca. Nazwano ją nawet prześmiewczo "praca plus, nauczyciel minus" (związkowcy informowali, że rząd zaproponował większe zarobki, jeśli nauczyciele będą pracować więcej i będzie ich mniej). W związku z tym dziś (08.04.) rozpoczął się protest, który potrwa do odwołania.

[ZT]12649[/ZT]

W gminie Chocianów sytuacja jest bardzo dynamiczna. Po godzinie 8:00 do strajku przystąpiły: Szkoła Podstawowa w Chocianowie, Gimnazjum w Chocianowie, Szkoła Podstawowa W Szklarach Dolnych i Trzebnicach, Zespół Szkół w Chocianowie oraz Przedszkole Miejskie. Z godziny na godzinę przybywało strajkujących nauczycieli. 

Do godzin południowych strajkowało już ponad 100 nauczycieli w gminie Chocianów - podaje szefowa chocianowskiego oddziału ZNP okręgu dolnośląskiego. Najwięcej bo 38 nauczycieli strajkuje w Szkole Podstawowej w Chocianowie, w podstawówce w Trzebnicach i Szklarach Dolnych po 11 nauczycieli, w Zespole Szkół prawie 20 nauczycieli.  Natomiast w Przedszkolu Miejskim do strajku przyłączyło się 22 nauczycieli. Pozostali nauczyciele albo skorzystali ze zwolnień L4 albo są na urlopach.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

AlfredAlfred

0 0

Tak sytuacja wyglądała wczoraj, a jak jest dzisiaj panie redaktorze ? 10:42, 09.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone