Zamknij
REKLAMA

To nie spodoba się Kulczyńskiemu! Dni Jagody w parku? Mamy opinię Urzędu Ochrony Zabytków

19:33, 14.05.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Dyskusja nad organizacją "Chocianowskich Dni Jagody" w parku czy na stadionie, może definitywnie zakończyć konserwator zabytków. Przypomnijmy po ostatnim pomyśle burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, aby święto mieszkańców Chocianowa wyjątkowo zorganizować nie na stadionie jak to było przez ostatnie lata, a w Parku Miejskim, rozgorzała dyskusja wśród mieszkańców, którzy nie ukrywają, że nie jest to dobra decyzja burmistrza

Wyraz swojego niezadowolenia mieszkańcy gminy Chocianów dali też w sondzie, którą zorganizowaliśmy na naszym Facebook-u. W głosowaniu wzięło udział, aż 800 osób (każdy widoczny z imienia i nazwiska) z czego 643 osoby zagłosowały za tym aby jagodowa impreza odbyła się na stadionie, a zaledwie 157 osób chce bawić się w parku. Nawet radni z klubu Razem dla Chocianowa wystosowali apel o powstrzymanie niszczenia przyrody w zabytkowym parku miejskim!

Jak się okazuje problem z organizacją "Chocianowskich Dni Jagody" na terenie Parku Miejskiego może rozwiązać konserwator zabytków. Udało nam się dowiedzieć, że na terenie zabytkowych założeń parkowych nie należy organizować masowych imprez plenerowych 

Dopuszczalne są niewielkie uroczystości czy pikniki, które nie będą miały wpływu na przyrodę parku w tym szczególnie ptactwo. Park w Chocianowie jest wpisany do rejestru zabytków  pod numerem A/3507/182, decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 31.05.1956r. - powiedziała Joanna Waligóra z legnickiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Tym samym nie można wskazać kryteriów, aby odbyła się impreza masowa, ponieważ taka impreza nie powinna się odbyć na terenie zabytkowego założenia parkowego.

Imprezy masowe winny się odbywać na innych terenach rekreacyjnych miasta - dodaje Joanna Waligóra z legnickiej Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Według danych Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID) z dnia 15.12.2017 na obszarze Chocianowa znajduje się 6 zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, są to: Park pałacowy, Pawilon parkowy, Kościół pomocniczy św. Józefa Robotnika (d. Najświętszego Serca PJ), pl. Wolności, Cmentarz komunalny, Pałac (ruina).

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

ElaEla

4 4

Mniejmy nadzieję, że burmistrz przyjdzie po rozum do głowy 8 zrezygnuje z imprezy w parku. 10:00, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

News News

3 0

Już jest chyba decyzja, że Jagoda będzie tam gdzie zawsze robił Dzień Dziecka Norbert Piotrowski, czyli przy Pałacu. 15:05, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lokokokolokokoko

2 0

Czy Bruksela już wie o pomyśle burmistrza? 15:24, 15.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone