Zamknij
REKLAMA

Uwaga pirat! Rekordzista dostał 1000 zł mandatu i 20 pkt karnych

09:00, 06.06.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach tylko podczas jednej służby zatrzymali cztery prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

Polkowiccy funkcjonariusze kontrolując prędkości samochodów przejeżdżających przez Sobin oraz Szklary Dolne w przeciągu zaledwie 3 godzin ujawnili 4 wykroczenia, polegające na przekroczeniu dozwolonej wartości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W Szklarach Dolnych 51-letni kierujący pojazdem marki skoda rozpędził swój pojazd do prędkości 103 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do „czterdziestki”. Pomiar prędkości kolejnego samochodu przeprowadzony na tym samym odcinku drogi, którym było suzuki kierowane przez 61-latka, wykazał prędkość o 56 km/h większą od dopuszczalnej. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi oraz stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Dokładnie takimi samymi konsekwencjami zakończyła się interwencja podjęta wobec 21-latka, który przejeżdżając przez wieś Sobin za kierownicą bmw osiągnął prędkość 108 km/h.

Kolejną osobą, która straciła prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym był 23-latek. Policjanci namierzyli mieszkańca Lubina w momencie kiedy prędkość jego pojazdu wynosiła 102 km/h. Mężczyzna zanim jeszcze funkcjonariusze dokonali pomiaru, jadąc swoim audi nie dostosował się również do zakazu wyprzedzania i wykonał ten niebezpieczny manewr na przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym momencie żaden niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie przechodził na drugą stronę drogi. Lubinianin tak jak i poprzednio wymienieni sprawcy wykroczeń, również stracił prawo jazdy. Policjanci nałożyli na mężczyznę 1000 złotowy mandat oraz 20 punktów karnych.

Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h spowoduje nałożenie na kierowcę mandatu w kwocie od 400 do 500 złotych, 10 punktów karnych i będzie skutkować zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie kierowca zostanie zatrzymany podczas kierowania pojazdem, policjanci nałożą na niego kolejny mandat, a okres bez prawa jazdy zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeżeli i to nie pomoże, a kierowca po raz kolejny będzie kierował samochodem, wówczas oprócz mandatu policjanci sporządzą dokumentację, na podstawie której organ wydający prawo jazdy cofnie temu kierowcy uprawnienia do kierowania. Kolejne zatrzymanie za kierownicą oznaczać już będzie popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności. - przypomina st. sierż. Przemysław Rybikowski Oficer Prasowy KPP w Polkowicach

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone