Zamknij
REKLAMA

Liderzy Szlachetnej Paczki zapraszają do swoich drużyn

19:11, 13.09.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Szlachetna PACZKA to projekt ogólnopolski. W tym roku odbędzie się już XIX edycja. W Polkowicach odbędzie się już po raz VII. „Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii zachęcającej do wstąpienia do wolontariatu Szlachetnej Paczki – jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Rekrutacja ruszyła również w powiecie Polkowickim, więc masz szansę stać się SuperW pomóc osobom w Twojej okolicy .

Dlaczego warto? Bo dzięki Tobie naprawdę może zmienić się Historia życia ludzi w potrzebie – Dzięki Tobie będą mogły spełnić się ich marzenia. Również takie jak: „Przespać noc w łóżku w ciepłym pokoju”, „Choć raz nie odmówić, gdy córka prosi, by kupić jej czekoladę lub gazetę”, „Usiąść i nie martwić się tylko raz, skąd wziąć pieniądze na jedzenie.

Wolontariusz Paczki to bohater, który stwarza szansę na zmianę historii życia ludziom w potrzebie. Dociera tam, gdzie inni nie mają odwagi lub nie chcą. Nie jest obojętny. Dostrzega prawdziwe problemy, poznaje ludzi, których dotknęła bieda, i pomaga zmienić ich życie na lepsze.

Bezinteresownie pomoc innym ludziom. Ich zadanie polega na odwiedzaniu najbardziej potrzebujących rodzin, stworzenie opisu rodzin, a po otwarciu bazy rodzin dobre pokierowanie Darczyńcy – liderem tegorocznej Szlachetnej Paczki rejonu w Polkowicach jest Wojciech Iwaniak. A rejonu Chocianów  Kamil Steczko

To dzięki wolontariuszom możliwe jest funkcjonowanie Szlachetnej Paczki. Ich liczba wpływa na to, ile rodzin otrzyma pomoc.

W tym roku celem programu jest pozyskanie 15 wolontariuszy i odwiedzenie 40 rodzin w naszym powiecie. Poszukujemy wolontariuszy.

Tegoroczne hasło brzmi “DZIĘKI TOBIE... zmienią się historie ludzi w potrzebie”. Szlachetna paczka to mądra pomoc. Pomoc ludziom, których spotkało jakieś nieszczęście, czy też zmagają się z niepełnosprawnością w rodzinie. Wolontariusze pomagają też osobom samotnym i rodzinom wielodzietnym.

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki, wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie http://superw.pl odbyć rozmowę z lokalnym liderem projektu i rozpocząć wdrożenia szkoleniowe.

Masz pytanie? Znajdź nas na Facebook-u Szlachetna Paczka – Rejon Polkowice, oraz Szlachetna Paczka – Rejon Chocianów

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

janjan

2 3

Dobra incjatywa. Niech J.Ślipko i jego nieudolni radni pokażom na co ich stać nie tylko dieta i gotowanie grochówki za pieniądze 07:20, 14.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MonikaMonika

3 1

W zeszłej edycji radni koalicji zrobili 2 Szlachetne Paczki. W tym remont mieszkania. Nie dzielimy paczki politycznie.Radna Anna Pichala też brała udział. Siedzielismy przy jednym stole, bo paczka nie dzieli, a łączy. Nie interesuje nas polityka i kto kogo nie lubi. Z jednej i drugiej strony otrzymaliśmy wsparcie.
Po co tak dzielić? Szlachetna Paczka odcina się od polityki. 15:00, 14.09.2019


StefanStefan

2 0

Ja na komunię dostałem prawie 5000 zł. Obiecałem mamie że 20% przeznaczę na szlachetny cel. Wychodzi mi, że to 1000 zł.
Proszę o podpowiedź jak to zrobić. 500 dla Paczki i 500 dla Owsiaka? 18:12, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone