Zamknij
REKLAMA

Rezolucja przeciwko "ideologii LGBT" przejdzie! Tak zdecydował 1% mieszkańców gminy Chocianów 

18:29, 15.03.2020 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Wszystko stało się jasne. Zaledwie jeden procent mieszkańców gminy Chocianów opowiedział się w konsultacjach społecznych za wprowadzeniem w gminie rezolucji przeciwko "ideologii LGBT oraz w obronie praw katolików" 

Walka z LGBT w naszej gminie rozpoczęła się w październiku 2019 roku, wtedy to przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko z PiS i Paweł Kisiel z klubu Tomasza Kulczyńskiego lobbowali za wprowadzeniem takiej rezolucji. 

W rezolucji czytamy: 

W związku z wywołaną przez niektórych polityków wojną ideologiczną Rada Miejska w Chocianowie wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych.
     
Podejmowane w ostatnim okresie przez przedstawicieli krajowej i samorządowej sceny politycznej działania, ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację ukształtowanych przez Kościół katolicki wartości takich, jak m.in. dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia, troska o instytucję rodziny oraz szkołę opartą na zasadach chrześcijańskich.
     
Dlatego też, mając na względzie dobro człowieka i rodziny, deklarujemy, że:
- staniemy w obronie naszej szkoły i rodziny, dążąc do ich ochrony przed rozprzestrzeniającą się ideologią, sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami,
- nie godzimy się na wprowadzenie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia,
-nie godzimy się na sprzeczne z prawem oraz realnym dobrem dzieci instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników"),
- nie pozwolimy na wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej "homopropagandą") w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.ni. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania, np.  w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów.

Z ogromnym smutkiem i oburzeniem odbieramy wszelkie przejawy anty chrześcijańskich działań, których celem jest ośmieszanie i poniżanie uczuć religijnych katolików.

Przykładem tego typu działań jest antykatolickie i antyklerykalne wystąpienie redaktora naczelnego "Liberte", poprzedzające wykład Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, które odbieramy jako przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących.

Jako radni Rady Miejskiej w Chocianowie i ludzie wierzący jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami naszej Ojczyzny i posiadamy zagwarantowane prawo do wolności religijnej, dlatego wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec obrażania naszych uczuć religijnych i atakowaniu Kościoła Katolickiego.

Deklarujemy, że Rada Miejska w Chocianowie w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierna tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności.

Tuż po październikowej sesji, gdzie przewodniczący Janusz Ślipko zbłaźnił się nie wiedząc czym tak na prawdę jest "ideologia LGBT", radni poddali uchwałę pod konsultacje społeczne, które nie cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców, bo do stycznia, nikt z zainteresowanych się nie wypowiedział. Więc konsultacje przedłużono do 28 lutego.

Jak wynika z informacji zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej, na prawie 10-tysięcy uprawnionych do głosowania  mieszkańców, za przyjęciem uchwały było zaledwie 91 osób, a przeciwko opowiedziało się 77 osób. 

Teraz temat rezolucji przeciwko "ideologii LGBT oraz w obronie praw katolików" wróci na obrady Rady Miejskiej. Kiedy? Na razie nie wiadomo. Terminu posiedzenia przewodniczący Ślipko jeszcze nie wyznaczył i z racji na koronawirusa, szybko tego nie zrobi.

Jednak można się domyślać, że sprawa jest już przesądzona, bo jak powiedział Kulczyński:


– Gmina Chocianów dojrzała, aby poruszać kwestie, które często bywają przemilczane tylko dlatego, że są politycznie niewygodne.  Dodał, że szanuje zdanie mieszkańców i to oni wraz z radnymi będą decydować o przyszłości tego projektu.

Przez cały okres konsultacji społecznych do burmistrza i radnych, o opamiętanie się, apelowali dolnośląscy parlamentarzyści – Piotr Borys, Krzysztof Śmiszek, Robert Obaz czy Szymon Chojnowski wiceprezydent Świdnicy. 

Jak napisał w liście do władz Chocianowa poseł Śmiszek – Dolny Śląsk zawsze był gościnny i tolerancyjny. Chocianów cofa nas w mroki średniowiecza. 

W tym miejscu warto przypomnieć, że przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko z PiS uważa, że „homoseksualizm to choroba i takie osoby trzeba leczyć” - tak kilka miesięcy temu powiedział portalowi 24legnica.pl.

Teraz Chocianów, jako pierwsze miasto na Dolnym Śląsku zostanie osaczone na czerwono w internetowym atlasie nienawiści. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

LgbcLgbc

8 7

Kulczyński wracaj do Raczyńskiego. 18:47, 15.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CBŚCBŚ

5 6

Czy Tomasz jest w pracy, bo juz od tygodnia nikt go nie widział w Chocianowie? Tęskni za nim cały lud Chocianowa. Tęsknimy za go.no prawdą z Głosu Regionu. Tomek, Sebastian wydajecie jaką gazetę bo papieru toaletowego brakuje w Chocianowie... Tęsknimy również za kolegą Tomasza ze Ścinawy Dariuszem, który w tak ciężkich czasach powinien więcej wyrywać z kieszeni podatnika Chocianowskiego, nie jak do tej pory 9 349,00 zł a co najmniej 18 500,00 zł.... Stać Nas na kolegów Tomasza.
Kochajmy swoich ulubieńców, bo tacy są uczciwi... 15:25, 16.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GregorGregor

1 0

Włodarze z PiS okazują się zupełnie bezradni i niepotrzebni.
Potrafią tylko sprzeciw ideologii uchwali.
Bezrobocie, służba zdrowia, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, transport, edukacja to są prawdziwe wyzwania dla Chocianowa. A tu proszę 💩 dla mieszkańców. Pan Janusz działa jak prezes Jarek - wymyśli problem a później go rozwiąże tj uchwali bo nic to nie zmieni. A prawdziwe problemy i wyzwania zostawi bo prawdopodobnie przerastają Pana Janusza kompetencje 15:55, 23.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone