Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Chocianów będą pikietować przed ratuszem

15:14, 09.09.2020 | K.N
REKLAMA

Pod hasłem STOP demolce systemu Oświaty i Transportu w gminie Chocianów jutro 10 września (czwartek) o godz. 15:00 przed chocianowskim urzędem odbędzie się pikieta.  


Jeśli nie wyrazimy swojego sprzeciwu teraz, później będzie już za późno. Pokażmy, że to władza jest dla nas a nie my dla niej. Jeśli pozwolimy na dalsze demolowanie naszej gminy za kilka miesięcy nie zostanie już nic. - czytamy we wpisie wydarzenia. 

Solidarnie mieszkańcy wszystkich wiosek i miasta chcą zaprotestować przeciwko "likwidacji szkół wiejskich", likwidacji autobusów szkolnych, likwidacji połączeń dla młodzieży szkolnej do Lubina i Polkowic z terenu Chocianowa,  Brunowa, Szklar Dolnych czy Parchowa, i to tylko niektóre z postulatów, które protestujący chcą jutro przedstawić. 


Organizatorzy jutrzejszej pikiety zachęcają wszystkich - od tych najmłodszych po najstarszych do przybycia, o 15:00 przed chocianowski urząd, bo zgromadzenie publiczne jest legalne. Należy też pamiętać aby zabrać ze sobą maseczkę oraz przestrzegać dystansu społecznego.

Pora wyjść z bezpiecznych okopów i okazać nowej władzy swój sprzeciw. Wierzymy w siłę społeczeństwa obywatelskiego! Ludzie mają moc. Razem możemy wszystko zmienić, a przede wszystkim sprawić, aby władza w końcu nas wysłuchała - czytamy we wpisie wydarzenia. 


 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA