Zamknij
REKLAMA

Kwarantanna dla uczniów chocianowskiej podstawówki! Dyrektor uspokaja rodziców

19:12, 22.09.2020 | K.N
REKLAMA

We wtorek MZ podało, że jest 711 nowych przypadków; w poniedziałek ministerstwo przekazało, że wykryto ich 748; w niedzielę - 910, zaś w sobotę - 1002 nowych.

Polkowicki sanepid poinformował dziś o dwóch nowych zakażeniach koronawirusem. Chore osoby to mieszkańcy gminy Chocianów. Tym samym liczba osób walczących z wirusem w powiecie polkowickim wzrosła do czterech.

Dwóch uczniów Szkoły Podstawowej w Chocianowie skierowano na kwarantanne ze względu na kontakt z osobą „pozytywną” zainfekowaną koronawirusem COVID-19 


Dyrektor Szkoły Podstawowej Dorota Kyc poinformowała rodziców o sytuacji w szkole oraz podjętych decyzjach

1/ Szkoła jest objęta opieką Powiatowej Stacji Epidemiologicznej z Polkowic, która monitoruje sytuację w naszej szkole.
2/ Na ten moment nie ma podstaw do zmiany trybu pracy szkoły, pracujemy trybem stacjonarnym.
3/ Sytuacja w szkole jest omawiana z Organem Prowadzącym oraz Przewodniczącą Rady Rodziców, która informuje jej członków o podjętych ustaleniach.
4/ Po konsultacjach z Radą Rodziców oraz Powiatową Stacją Sanepid ds. higieny szkolnej podjęłam decyzję o wydaniu zalecenia noszenia maseczki od środy 23.09.2020r. przez nauczycieli, uczniów oraz pracowników w czasie przerw. Wyjątek stanowią przerwy spędzane na świeżym powietrzu, gdzie nie ma potrzeby zakładania masek.
Obowiązek zakładania maseczki dotyczy osób „trzecich” przebywających czasowo na terenie szkoły.
5/ W celu zapobiegania emisji wirusów grypopodobnych, mając na uwadze troskę o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających na terenie szkoły, zwracam się z prośbą, aby osoby przeziębione bezwzględnie pozostały w domu.
6/ Jako Dyrektor szkoły będę na bieżąco informowała Państwa o sytuacji w szkole i kolejnych podjętych decyzjach, proszę jednocześnie o zachowanie spokoju oraz współpracę.
Informuje Dyrektor Szkoły Podstawowej Dorota Kyc

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA