Zamknij
REKLAMA

PWK zmienia nazwę, a w radzie nadzorczej kolejny kumpel Kulczyńskiego

16:58, 06.09.2021 | K.N
REKLAMA

Już od pierwszego października zmienia się nazwa Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego w Chocianowie na "ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH i TRANSPORTU PUBLICZNEGO” Sp. z o.o. w Chocianowie. Jednak z kumplami Kulczyńskiego w spółce wodociągowej bez zmian. 


Przypomnijmy, tuż po przegranej w wyborach samorządowych w których startowała z list Bezpartyjnych Samorządowców do Rady Gminy Lubin Marta Burzyńska została ściągnięta przez Kulczyńskiego do pokierowania Przedsiębiorstwem Wodociągowo- Kanalizacyjnym w Chocianowie. W styczniu 2021 roku rada nadzorcza chocianowskich wodociągów odwołała znajomą burmistrza aby na stanowisko prezesa PWK powołać - kumpla Kulczyńskiego. 

Marcin Falkiewicz obecny prezes PWK, to kolejny przegrany w wyborach samorządowych z 2018 roku. To właśnie Falkiewicz chciał wejść do Rady Miejskiej z list wyborczych Kulczyńskiego. Nie udało mu się i przegrał z Januszem Zielonym. 

W końcu przyszedł czas na kolejnego kumpla w radzie nadzorczej jeszcze Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego. Fuchę, jako zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej dostał były kierownik Kulczyńskiego z Biura Prawnego Starostwa Powiatowego w Lubinie - Piotr Stangret. 

Sporo osób z gabinetu 130 Starostwa Powiatowego w Lubinie (w którym też pracował Kulczyński) zarabia lub zarabiało pieniądze w Chocianowie. 
Zaczynając od dobrego kumpla Kulczyńskiego, Tomasza Kuleszy, który w PWK jest prokurentem, w Urzędzie Miasta i Gminy jest na stanowisku głównego specjalisty, a dodatkową kasę dostaje za obsługę prawną szkoły i przedszkola.

Idąc dalej - Marta Czuper, która przez jakiś czas zarabiała w gminie Chocianów. To ona jeszcze przed ujawnieniem przez nasz portal sprawy z kryciem przez dyrektorów szkół i przedszkoli kumpli Kulczyńskiego, pełniła obsługę prawną m.in. w Szkole Podstawowej w Trzebnicach

[ZT]13398[/ZT]

A teraz były kierownik Kulczyńskiego -  Piotr Stangret dostaje gminne pieniądze za zasiadanie w radzie nadzorczej PWK. 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%