Zamknij

To byłby HIT chocianowskiego budżetu obywatelskiego

19:40, 11.06.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Chocianów: Tego nikt się nie spodziewał

Właśnie ruszyło głosowanie na propozycje mieszkańców Chocianowa do budżetu obywatelskiego.
Gmina Chocianów wyda 90 tysięcy złotych na projekty, które zgłosili mieszkańcy. Koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie może przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł.

Poznaliśmy już 19 propozycji zgłoszonych przez mieszkańców gminy, jednak najciekawszą inicjatywą do chocianowskiego budżetu obywatelskiego był pomysł jednego z mieszkańców.
W trosce o naszą Gminę, chciał on aby kwotą 10 000 zł z budżetu obywatelskiego spłacono zadłużenie Miasta i Gminy.

 

W związku z występowaniem zadłużenia Miasta i Gminy Chocianów proponuje się przelanie 10 tysięcy złotych na poczet zobowiązań. Projekt nie generuje prac z wykluczeniem zadań księgowości Urzędu Miasta i Gminy. Zaproponowane działanie ma na celu zmniejszenie planowanego deficytu.

 

W uzasadnieniu potrzeby realizacji takiego zadania, mieszkaniec Chocianowa napisał:

Projekt realizuje potrzebę równoważenia wpływów i wydatków Miasta i Gminy. Jest wart sfinansowania z pieniędzy publicznych ze względu na wizerunek Miasta i Gminy a zatem i wizerunek wszystkich mieszkańców. Jednocześnie obniżenie zadłużenia powoduje zmniejszenie kosztów jego obsługi, co przekłada się na obniżenie wydatków w przyszłości.

 

Inicjatywa i troska o naszą Gminę bardzo słuszna, jednak projekt nie znalazł uznania. Pomysł spłaty zadłużenia Miasta i Gminy Chocianów został odrzucony uzasadniając, że:

Wniosek nie dotyczy realizacji zadania o charakterze lokalnym i ogólnodostępnym

 

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone