Zamknij
REKLAMA

Szykują się zmiany na stacjach paliw. To koniec z Pb95, ON i LPG?

06:49, 10.07.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

W październiku 2018 roku wejdzie w życie unijna dyrektywa, która wprowadzi nowe oznaczenia paliw sprzedawanych na stacjach benzynowych. Oznacza to, że znikną dotychczasowe oznaczenia. Nowe symbole mają pomóc uniknąć pomyłek przy tankowaniu.

Dyrektywa wprowadzana przez Unię Europejską ma ujednolicić oznaczenia we wszystkich państwach członkowskich. Nowe oznaczenia mają się pojawić na dystrybutorach i pistoletach na wszystkich stacjach tankowania pojazdów. Symbole pojawią się także w bezpośrednim sąsiedztwie wlewu paliwa we wszystkich nowo wyprodukowanych pojazdach.

Nowe symbole pojawią się na dystrybutorach do benzyny, oleju napędowego, wodoru, sprężonego gazu ziemnego, skroplonego gazu ziemnego oraz gazu płynnego, czyli na wszystkich dostępnych rodzajach paliw na terenie Unii Europejskiej, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Macedonii, Serbii, Szwajcarii i Turcji. Nowe oznaczenia mają związek z unijną dyrektywą DAFI, która nakłada na stacje paliw obowiązek oznaczania paliw symbolami. Stworzono już specjalne wzory, które pojawią się na dystrybutorach: kółka - dla benzyny, kwadratu dla oleju napędowego i rombu dla paliw gazowych.

Nowe etykiety na dystrybutorach i samochodach muszą się pojawić najpóźniej 12 października.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone