Zamknij
REKLAMA

Chocianów będzie miał nowe place zabaw z elementami siłowni!

20:00, 05.02.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Chocianów będzie miał nowe place zabaw z elementami siłowni. Informację o uzyskaniu finansowania na nowe obiekty przekazał dziś Przewodniczący Rady Miejskiej, Krzysztof Leszczyński


Chodzi o Otwarte Strefy Aktywności które powstaną w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Otwarte Strefy Aktywności OSA to nowy program po raz pierwszy dedykowany w całości rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem Programu jest budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej.

Ministerstwo Sportu i Turystyki planuje przeznaczyć na realizację Programu 100 mln zł. W wyniku dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju, tylko w ramach tego projektu, może powstać nawet 3 000 ogólnodostępnych obiektów dla całych rodzin.

Otwarte Strefy Aktywności mają pojawić się w pięciu punktach w Chocianowie. Jedna strefa, zostanie otwarta przy ulicy Armii Krajowej a po dwie strefy na osiedlu Zacisze i Wesoła.

Wariant podstawowy obejmuje siłownię plenerową (minimum 6 urządzeń) oraz strefę relaksu (minimum 4 ławki, 2 urządzenia do gier edukacyjnych montowane na stałe do podłoża, a także zagospodarowanie zieleni. Natomiast wariant rozszerzony przewiduje dodatkowo plac zabaw o charakterze sprawnościowym (minimum trzy urządzenia) z ogrodzeniem.

Dofinansowanie realizacji zadania może wynieść 300 tyś złotych z czego 33% pochodzić będzie z budżetu gminy 

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASkuteczne odchudzanie z Dietmap
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone