Stal Chocianów kończy sezon na piątym miejscu

22:01, 09.06.2018 K.N Aktualizacja: 15:59, 19.06.2018
Skomentuj

Chocianów: Stal rehabilituje się za ostatnią wpadkę z AKS-em

Piłkarze Stali chcieli zrehabilitować się za ostatnia przykra wpadkę z AKS-em. Drugi aspekt był taki, że karierę kończył Sebastian Burda i zwycięstwo by osłodziło odstawienie korków na półkę.

Mecz rozpoczął się fatalnie i już w 4 minucie po gapiostwie obrońców Sparta obejmuje prowadzenie 1:0. Taki obrót sprawy nie załamał piłkarzy Stali i już w kolejnej minucie sędzia dyktuje rzut karny za rękę w polu karnym jednego ze stoperów. Jak by to miało być, do rzutu karnego podszedł nie kto inny jak Sebastian Burda i silnym strzałem daje wyrównanie 1:1.

Następnie przez kilka minut gra była wyrównana. Jednak kiedy miejscowi przyspieszyli to od razu zaczęli dochodzić do czystych pozycji i w 20, a następnie w 30 minucie Rafał Burda strzela dwie kolejne bramki dla miejscowych.

I jest fajnie do 46 minuty kiedy to po błędzie sędziego, który przyznaje rzut rożny, którego wg wszystkich nie było goście strzelają (identycznie jak wczoraj Chilijczycy na 2:1) na 3:2 jeszcze na korzyść gospodarzy.

Po przerwie Stalówka miała kilka dogodnych sytuacji ale nie trafiała nawet z metra. Za to goście po prezencie asystenta z żółtą, który puścił metrowego spalonego (nie zdążył za akcją) w 61 minucie doprowadzają do wyrównania.

Mimo tego to gospodarze byli bliżsi strzelenia zwycięskiej bramki. Ostatecznie remis bardziej zadowalał gości niż miejscowych. Jednak dzięki temu remisowi i remisowi Odry Ścinawa to Stal kończy sezon na piątym miejscu. BRAWO!!!

Stal Chocianów - Sparta Grębocice - 3 : 3 (3:2)

Stal: Jakub Rzeszut – Dominik Wasieńko, Piotr Kasiński, Beniamin Kucy, Mateusz Otocki, Rafał Burda, Marek Sałata, Łukasz Bednarz, Dawid Świdwa, Damian Podziewski, Sebastian Burda.
Rezerwa: Adam Gryga, Adam Klimas, Patryk Kozak, Adrian Iwańczak, Dawid Sołtys.

Sparta: Jacek Szatkowski – Mariusz Smoliński, Daniel Robacki, Adam Kubik, Łukasz Szuszkiewicz, Marek Gródecki, Kamil Łętkowski, Mieczysław Gniewosz, Kamil Kaczmar, Andrzej Koryciński, Patryk Duda.
Rezerwa: Adam Pelczar, Szymon Józefczak, Bartosz Gancarski, Tomasz Bieleń, Paweł Żmudziński, Tomasz Łojewski, Łukas Opiłowski.