Zamknij
REKLAMA

Najwytrwalsi mieszkańcy Chocianowa przeszli dookoła Kotliny Jeleniogórskiej

06:56, 17.09.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

W piątek (14.09) na starcie XV Przejścia Kotliny Jeleniogórskiej stanęło 500 uczestników, mieli do przejścia 137-kilometrową trasa dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Szli przez Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie, Góry Izerskie, by wrócić w Karkonosze i zameldować się w Szklarskiej Porębie.

Wśród niestrudzonych piechurów szedł mieszkaniec Chocianowa Andrzej Eibl z numerem startowym 90. Trasę, która liczyła 137km miał przejść w ciągu 48 godzin. 

Początkowo mgliście i rześko bez opadów, później było już tylko gorzej. I tak do sobotniego poranka. Nieprzyjemna aura sprawiła, że wielu uczestników wycofało się.

Biorę udział w tej imprezie już 8 raz z rzędu. Wszystkie moje starty zakończyły się powodzeniem, a te 140km szybko mi mijają, średnio w 28 godzin. -powiedział Andrzej Eibl 

Połowa przejścia wystartowała przy pięknej słonecznej pogodzie. Na dystans 70 km wyruszyło 277 odważnych, wśród nich grupa z Chocianowa (Artur Waczko nr startowy: 878, Sylwester Kalinowski nr startowy: 700 i Gabinet Bartosz nr startowy: 651 i Wojciech nr startowy: 652)

Uczestnikom z Chocianowa udało się osiągnąć cel. 

Przejście upamiętnia dwóch ratowników górskich, Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza, którzy w 2005 roku zginęli przysypani przez lawinę w Kotle Małego Stawu.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASkuteczne odchudzanie z Dietmap
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone