Zamknij
REKLAMA

11 latek z Chocianowa z brązowym medalem w szachach

10:07, 27.09.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

W miniony weekend w Ścinawce Średniej rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych, w których wystartował nasz młody zawodnik Bartłomiej Róg z Chocianowa. Turniej  rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo 30 min. na zawodnika + 30 sekund za każdy wykonany ruch, z obowiązkowym zapisem partii. W mistrzostwach mogli brać udział zawodnicy zrzeszeni w klubach szachowych naszego województwa oraz niezrzeszeni szachiści będący mieszkańcami Dolnego Śląska.

Jedenastoletni mieszkaniec Chocianowa, Róg Bartłomiej uczestniczył w zmaganiach gry królewskiej  w swojej kategorii wiekowej. Bartek wykazał się wysoką dyspozycją i wielkimi umiejętnościami kończąc zawody na trzecim miejscu. W jego kategorii wiekowej do 11 lat startowało  26 zawodników. Bartek zdobył 5,5 punktów tracąc do zwycięzców jedynie 0,5 pkt. -Poziom gry najlepszych młodych szachistów naszego województwa stał na bardzo wysokim poziomie i dlatego bardzo cieszę się, że tak dobrze zagrał Bartek-mówił Stanisław Róg szczęśliwy  ojciec i podkreślał -To syna najlepszy indywidualny wynik rangi wojewódzkiej.

Zawody trwały dwa dni, w pierwszy dzień rozegrano 4 rundy w  następny 3 rundy. W całych zawodach wzięło udział ponad  100 młodych szachistów z naszego województwa podzielonych na 10 kategorii wiekowych.  Gratulujemy Bartkowi za walkę i super wynik.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASkuteczne odchudzanie z Dietmap
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone