Zamknij
REKLAMA

Chór z Chocianowa triumfował na Ogólnopolskim Festiwalu

15:59, 09.07.2018 | UMIG
REKLAMA
Skomentuj
umig

41 zespołów z całej Polski wzięło udział w 26 Ogólnopolskim Festiwalu Grup Śpiewaczych ZIEMIA I PIEŚŃ w Szprotawie. Wśród laureatów konkursu znalazł się chocianowski chór Soli Deo!

Odbyły się w sumie 3 koncerty przeglądowe festiwalu, w których uczestniczyło 41 zespołów z całej Polski, wybranych wcześniej w eliminacjach przez Radę Artystyczną. Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zespoły prezentowały się również w 2 koncertach konkursowych pieśni i piosenki patriotycznej.

Chór Soli Deo z Chocianowa występował w obydwu kategoriach. W niedzielę odbył się Koncert Galowy, do uczestnictwa w którym zespoły otrzymały zaproszenie, m.in. nasz Chór Soli Deo, który został poproszony o wykonanie pieśni pt. Modlitwa o Pokój. Rada Artystyczna doceniła nasz chór przyznając mu miano LAUREATA Festiwalu.

Chór Soli Deo jest chórem 4 głosowym, wykonuje pieśni religijne i piosenki patriotyczne. Jest organizatorem Przeglądu Kolęd "Hej kolęda, kolęda" w Chocianowie. Od roku 2017 jest Stowarzyszeniem, rozwija się, uczestniczy w projektach i śpiewa na zaproszenie innych gmin.
 

[ALERT]1531145015424[/ALERT]

 

(UMIG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone