Zamknij
REKLAMA

Znamy kalendarz roku szkolnego. Sprawdź, kiedy wypadają ferie i egzaminy!

08:33, 24.08.2018 | Natalia Seklecka
REKLAMA
Skomentuj

Do rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19 został jeszcze ponad tydzień. Uczniowie już teraz mogą jednak zapoznać się ze szczegółowym kalendarzem i sprawdzić, kiedy czekają ich przerwy od nauki, a także egzaminy.

Nowy rok szkolny rozpocznie się w poniedziałek, 3 września. Tego dnia w placówkach oświatowych odbędą się uroczyste akademie oraz pierwsze powakacyjne spotkania z nauczycielami. Dzień później dzieci i młodzież zasiądą w szkolnych ławkach.

Pierwsza dłuższa przerwa w nauce czeka uczniów w listopadzie. Ponieważ 1 listopada wypada w czwartek, niektórzy dyrektorzy z pewnością zdecydują, że zajęć nie będzie również w piątek, 2 listopada. Dzięki temu młodzież będzie cieszyła się czterema dniami wolnymi od szkolnych obowiązków.

Ferie związane ze świętami Bożego Narodzenia rozpoczną się 22 grudnia i potrwają do 1 stycznia 2019 roku. Na kolejną przerwę w nauce młodzi mieszkańcy Chocianowa nie będą musieli długo czekać. Województwo dolnośląskie, rozpocznie ferie zimowe już 28 stycznia. Zimowa laba potrwa tradycyjnie dwa tygodnie, więc do szkolnych ławek uczniowie wrócą 10 lutego. Kolejna dłuższa przerwa w nauce nastąpi dopiero w dniach 18-23 kwietnia przy okazji Wielkanocy.

Wiosną uczniowie wszystkich typów szkół przystąpią do egzaminów. Jako pierwsi swoją wiedzę sprawdzą gimnazjaliści. Ich testy odbędą się w dniach 10-12 kwietnia. Tradycyjnie pierwszego dnia młodzież zmierzy się z testem z przedmiotów humanistycznych, a w kolejnych napisze egzaminy z części matematyczno-przyrodniczej i językowej. Wyniki egzaminu będą znane 14 czerwca.

W nowym roku szkolnym po raz pierwszy po reformie edukacji uczniowie szkół podstawowych przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Sprawdzian nabytych w szkole podstawowej umiejętności napiszą tuż przed wielkanocną przerwa świąteczną. Egzamin z języka polskiego zaplanowano na 15 kwietnia. Dzień później odbędzie się test z matematyki. Egzaminy zakończy sprawdzian z języka obcego, który odbędzie się 17 kwietnia. Wyniki egzaminu, podobnie jak testów pisanych przez gimnazjalistów, poznamy 14 czerwca.

Maturzyści zakończa rok szkolny 26 kwietnia. Do egzaminu dojrzałości przystąpią natomiast 6 maja. Tego dnia zmierzą się z pisemnym testem z języka polskiego. Również 6 maja rozpoczną się ustne egzaminy z języków obcych (egzaminy ustne z języka polskiego rozpoczną się 9 maja). Pisemna część matury zakończy się 23 maja, a ustna dwa dni później. Wyniki egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 4 lipca. Ewentualną poprawkę dla osób, które nie zdały matury z jednego przedmiotu zaplanowano na 20 sierpnia.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się w piątek, 21 czerwca.

(Natalia Seklecka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone