Zamknij

Do 5 października można zgłaszać uczniów do stypendium obiadowego

15:11, 01.09.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Po raz kolejny rusza akcja „Dzwonek na obiad”, której celem jest dofinansowanie ciepłych posiłków dla uczniów. Zgłoszenia trwają do 5 października; decyduje kolejność wpływu wniosków.

Organizatorem programu jest Fundacja „Być Bardziej”. Stypendium obiadowe może otrzymać każdy uczeń szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły średniej dowolnego typu w Polsce, jeżeli miesięczny średni łączny dochód netto na jednego członka jego gospodarstwa domowego nie przekracza 1000 zł.

Do tej pory stypendium przyznawaliśmy, gdy dochód netto w rodzinie nie przekraczał 800 zł. W tym roku po raz pierwszy obniżyliśmy to kryterium do 1000 zł. To ze względu na czynniki ekonomiczne, m.in. wyższą płacę minimalną – wyjaśnia ks. Andrzej Sikorski, prezes fundacji.

Aby zgłosić udział dziecka, należy się zarejestrować, a potem zalogować na stronie dzwoneknaobiad.pl, wypełnić wniosek on-line i zgromadzić potrzebne dokumenty, potwierdzające dane z wniosku. 

Do stypendium obiadowego zgłosić może każdy – dyrektor, wychowawca, ksiądz czy sąsiad, ale musi przy tym współpracować z rodzicami lub prawnymi opiekunami” – wskazuje ks. Sikorski. „Na ogół pedagog lub psycholog szkolny pomagają przejść przez internetowe procedury, bo wiele rodzin jest wykluczonych cyfrowo - dodaje.

Nabór do programu trwa do 5 października 2018 r. O przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń. 

W zeszłym roku w ramach akcji z pomocy fundacji skorzystało około 300 dzieci.

Akcję mogą wesprzeć indywidualni darczyńcy, kupując nawet pojedynczy obiad za pośrednictwem strony dzwoneknaobiad.pl. W finansowanie włączają się też szkoły, przeprowadzając zbiórkę pod hasłem „Grosz do grosza”; dochód przeznaczy jest na wykupienie kolejnych obiadów dla uczniów z całej Polski.

Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Zdrowia. 

Więcej informacji na temat inicjatywy „Dzwonek na obiad” znajduje się na stronie internetowej programu www.dzwoneknaobiad.pl.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone