Zamknij
REKLAMA

Jaka frytkownica? Praktyczny poradnik!

08:17, 04.05.2021 | materiały partnera

Chyba nie ma osoby, która nie lubiłaby frytek. Ta pyszna i sycąca potrawa jest uwielbiana na całym świecie. Aby móc cieszyć się jej smakiem na co dzień, warto zaopatrzyć się we frytkownicę. Sprawdź, jaka frytkownica będzie najlepsza!

  1. Rodzaje frytkownic
  2. Jaka frytkownica? Wybierz moc i pojemność
  3. Jaka frytkownica? Zwróć uwagę na funkcje dodatkowe
  4. Jak wyczyścić frytkownicę?

Każdy miłośnik frytek powinien zaopatrzyć się we frytkownicę, która pozwoli na wygodne i bezpieczne przygotowanie tej potrawy. Przed zakupem urządzenia warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Jeżeli zastanawiasz się, jaka frytkownica będzie najlepszym wyborem, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Rodzaje frytkownic

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego modelu frytkownicy, warto dowiedzieć się, jakie możliwości masz do wyboru. Frytkownice można podzielić na olejowe i beztłuszczowe. Frytkownice olejowe to tradycyjne urządzenia umożliwiające smażenie frytek oraz innych dań w głębokim tłuszczu. Z kolei frytkownice beztłuszczowe to świetny wybór dla osób na diecie i tych, które chcą się zdrowo odżywiać. Działanie tych urządzeń polega na przygotowaniu frytek z wykorzystaniem gorącego powietrza.

Jaka frytkownica? Wybierz moc i pojemność

Jeżeli nie wiesz, jaka frytkownica będzie najlepszym wyborem, zwróć przede wszystkim uwagę na moc urządzenia. Im wyższa moc frytkownicy, tym szybciej sprzęt się nagrzewa i przygotowuje potrawy. Ważna jest również pojemność frytkownicy. Urządzenia o większej pojemności pozwalają na jednorazowe przygotowanie większej ilości frytek.

Jaka frytkownica? Zwróć uwagę na funkcje dodatkowe

Frytkownice, w zależności od modelu, mogą być wyposażone w różnego rodzaju funkcje dodatkowe. Jeżeli urządzenie będzie Ci służyło nie tylko do przygotowywania frytek, ale także innych potraw, zdecyduj się na zakup frytkownicy z automatycznymi programami gotowania. Taki sprzęt umożliwia wybór różnych trybów, np. dla warzyw czy kurczaka.

Jak wyczyścić frytkownicę?

Aby frytkownica służyła Ci przez długi czas, warto odpowiednio o nią dbać - https://frytkownice.pl/jak-wyczyscic-frytkownice/. Zastanawiasz się, jak wyczyścić frytkownicę? Warto zadbać o dokładne wyczyszczenie koszyka – można to zrobić za pomocą odtłuszczacza lub wody z sodą oczyszczoną. Z kolei misę warto czyścić za pomocą mieszanki octu z wodą. Należy również zadbać o utrzymanie w czystości zewnętrznej części urządzenia. Można umyć ją ciepłą wodą z dodatkiem detergentu. Zanim rozpoczniesz mycie frytkownicy, koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi jej czyszczenia zawartymi w instrukcji producenta.

Frytkownica to praktyczne urządzenie dla każdego fana frytek. Zanim zdecydujesz się na zakup danego sprzętu, zwróć uwagę na jego parametry. Warto również pamiętać, że aby frytkownica służyła ci przez długi czas, należy o nią dbać i czyścić w odpowiedni sposób.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%