Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać najlepszy ekspres do kawy?

08:20, 04.05.2021 | materiały partnera

Kawa to napój, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Pijana jest zazwyczaj początkiem dnia, do śniadania. Później sięga się po nią równie chętnie - do lunchu, obiadu, w pracy i po pracy. Kawa ceniona jest za smak oraz zawartość kofeiny, która delikatnie pobudza. Kawę parzy się na wiele różnych sposób. Niezależnie od tego, czy uwielbiasz kawę czarną, czy preferujesz lattę z dużą ilością mleka, kawa z ekspresu będzie miała wyjątkowy smak. Jeśli chcesz cieszyć się w domu smakiem kawy jak z kawiarni, zakup ekspresu z pewnością to umożliwi. Zastanawiasz się, jaki ekspres do kawy będzie najlepszy? Zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej, a bez trudno wybierzesz dla siebie ekspres idealny. 

1. Rodzaj ekspresu

2. Funkcje ekspresu

3. Cena i producent 

Rodzaj ekspresu

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów ekspresów. Jakich? Wyróżniamy przede wszystkim ekspresy przelewowe, kolbowe i kapsułkowe, a także bardzo popularne ekspresy ciśnieniowe automatyczne. Każdy rodzaj ekspresu zrobi dobrą kawę, jeśli zastosujesz się do zasad jej parzenia, jeśli jednak zależy Ci na smaku jak z kawiarni, zdecydowanie warto wybrać ekspres ciśnieniowy. Jest on też najwygodniejszy w obsłudze. Posiada wiele automatycznych funkcji, jego czyszczenie jest niezwykle proste, a dodatkowo w większości modeli jest też wbudowany młynek, który na świeżo mieli kawę. Najlepszy ekspres do kawy to taki, który odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom i preferencjom, dlatego warto zapoznać się z możliwościami różnych urządzeń przed dokonaniem ostatecznego wyboru. 

Funkcje ekspresu

Nowoczesne ekspresy do kawy mogą posiadać wiele różnych, rozbudowanych funkcji. Jakich? Przede wszystkim należy jeśli chodzi o stopień zaawansowania technologicznego, to zdecydowanie wyróżnić można ekspresy ciśnieniowe. Najbardziej przydatne funkcje, jakie posiadają, to automatyczne czyszczenie, samodzielne mielenie kawy, możliwość ustawienia godziny włączenia się ekspresu, dzięki temu kiedy rano wstajesz, sprzęt będzie gotowy do użycia. Dodatkowo ekspres może robić dwie kawy na raz i mieć rozbudowane menu, które pozwoli na przyrządzenie najbardziej skomplikowanych napojów kofeinowych. Poza tym te najbardziej nowoczesne urządzenia posiadają dotykowy panel, który jest niezwykle wygodny w użyciu. 

Cena i producent 

Dobry ekspres do kawy to często duża inwestycja, ale jeśli postawisz na uznanego producenta, będziesz cieszyć się pyszną kawą przez długie lata. Warto szukać też promocji - czasami dzięki temu można sporo zaoszczędzić. Zdecydowanie warto decydować się na zakupy renomowanego sprzętu, bo jest lepszej jakości i bardziej trwały. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%