Zamknij
REKLAMA

Pijany kierowca spowodował kolizję pożyczonym ciągnikiem i uciekł

13:30, 28.06.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Chocianowscy policjanci zatrzymali kierującego, który wymusił pierwszeństwo przejazdu, powodując kolizję, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem mężczyzny w chwili zatrzymania wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jeżeli dalsze czynności, które będą przeprowadzone w tej sprawie, potwierdzą ustalenia policjantów, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał informację o kierującym ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą wypełnioną drewnem, który doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, a następnie uciekł do pobliskiego lasu.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy skierowanych na miejsce zdarzenia wykazały, że kierujący ciągnikiem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki vw. Kierowca wydostał się z kabiny ciągnika i uciekł z miejsca zdarzenia. Świadkowie opisali policjantom wygląd i ubiór mężczyzny, który kierował ciągnikiem w chwili zdarzenia.

- informuje Oficer Prasowy, st. sierż. Przemysław Rybikowski

Chocianowscy policjanci szybko ustalili kierunek ucieczki oraz dane kierującego ciągnikiem, a następnie zatrzymali mężczyznę w miejscu jego zamieszkania. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Chocianowa. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem w chwili zatrzymania wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

KubuskaKubuska

1 0

Nie Chocianowa a Brunowa 14:28, 28.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone