Zamknij
REKLAMA

Wiemy kto "sponsorował" kampanię wyborczą Kulczyńskiego

19:00, 14.02.2019 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Wyborcze zwycięstwo komitetu burmistrza Tomasza Kulczyńskiego przynajmniej według sprawozdania finansowego kosztowało ponad 22 tysiące złotych. Naszej redakcji udało się dotrzeć do tego dokumentu.

Wynika z niego, że burmistrz Kulczyński podczas wyborów samorządowych miał hojnego sponsora, który wpłacił na rzecz komitetu wyborczego KWW Tomasz Kulczyński 2018 kwotę w wysokości 22 000 zł. Tym szczodrym ofiarodawcą był biznesmen Tomasz Górzyński, który posiada udziały i jest wiceprezesem w zakładzie produkcji spożywczej Rag sp.j. gdzie firma posiada fabrykę w Chocianowie.

Panowie znają się od dawna, ponieważ razem zasiadali w Radzie Miejskiej Lubina, gdzie w latach 2014-2018, burmistrz Kulczyński i Górzyński byli radnymi. Wielokrotnie podczas kampanii wyborczej można było zauważyć Kulczyńskiego, który wręczał symboliczne cegiełki czy to Arce Trzebnice na niezbędne potrzeby czy Zarządowi ROD "Stokrotka" na remont dachu sali. Na cegiełkach prócz darowanej kwoty widniało logo piekarni Górzyński, której "sponsor" Kulczyńskiego jest współwłaścicielem.

Obecnie Tomasz Górzyński jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Lubinie posiada 33% udziałów w spółce Rag sp.j. oraz 33% udziałów w RSBM Sp. z o.o. rodzinnej firmie deweloperskiej, która wybudowała Osiedle Małomice.

W Polsce obowiązuje zasada jawności finansowania kampanii wyborczej. Oznacza to, że każdy komitet wyborczy po zakończeniu kampanii wyborczej zobowiązany jest złożyć w Państwowej Komisji Wyborczej raport finansowy, w którym zostaną uwzględnione wszystkie wpłaty dokonane na dany komitet.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (3)

RagiolRagiol

4 1

To teraz tylko czekajmy jak Rag będzie zwolniony z podatków. 08:14, 16.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kw paskudna Kw paskudna

4 1

22 tys., tanio kupili Chocianów. Za grosze, normalnie za grosze... 10:58, 16.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cbacba

1 1

A ile wydali naprawdę ??? 17:44, 16.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone