Zamknij
REKLAMA

Biznes cmentarny kwitnie. Przeciętna rodzina przeznacza na ten cel...

15:04, 31.10.2018 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Wielu z nas uczci pamięć zmarłych, odwiedzając groby swoich bliskich. Obchodzenie dnia Wszystkich Świętych nieodłącznie wiąże się z dekorowaniem grobów. Wydajemy na ten cel naprawdę sporo pieniędzy.

Interes cmentarny kwitnie, zwłaszcza teraz – na krótko przed dniem Wszystkich Świętych. Polskie obchody 1 listopada są ewenementem w Europie. W żadnym kraju nie wydaje się tyle na znicze i kwiaty na groby naszych przodków. 

Okolice 1 listopada to prawdziwe żniwa dla producentów i sprzedawców zniczy. Ale przecież lampki na groby kupujemy w mniejszym lub większym stopniu przez cały rok.  Przeciętna rodzina przeznacza na ten cel ok 150 zł.

- Na chocianowskim cmentarzu są groby moich rodziców i teściów, do tego grób dziadków, grób naszych znajomych, każdemu należy się jakaś lampka, do tego kwiaty, oczywiście chryzantemy. Ja już wydałam 80 zł na znicze, a planuje kupić jeszcze sztuczne wiązanki, żeby trochę dłużej poleżały na grobie. Chryzantemy kupię 1 listopada, tego dnia ceny są najtańsze – zaznacza  pani Anna.

- Jeśli chodzi o znicze, to co roku na rynku pojawia się coś nowego. Prawdziwymi hitami są nadal grające znicze. Teraz wciąż pojawiają się nowe pomysły i mody – zaznacza pani Krystyna, handlarka zniczy  

Zmienia się nie tylko zniczowy design, ale też kanały sprzedaży. Przed laty najwięcej zniczy sprzedawały kwiaciarnie, przycmentarne stoiska i stałe punkty handlowe. Teraz coraz częściej Polacy kupują je w supermarketach.

Niestety, dość spora liczba mieszkańców Chocianowa, tego dnia ma do przejechania kilkadziesiąt kilometrów. Do kosztów związanych z zakupem cmentarnych dekoracji, należy doliczyć jeszcze koszty paliwa. 

- Moja rodzina pochodzi z okolic Wrocławia, nie jest to może jakaś zawrotna liczba kilometrów do przejechania, ale bak samochodu trzeba napełnić. Chryzantemy i znicze kupiłem już w supermarkecie, wydałem na to niecałe 180 zł – to naprawdę sporo, tym bardziej, że po tygodniu wszystko będzie do wyrzucenia. No ale jak to mówią ‘tradycja rzecz święta’ – zaznacza pan Piotr

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MlodymateoMlodymateo

0 2

Ale po co przepłacać znicze np można dostać za darmo od Pana K. a chryzantemy złociste też może będą 1.11. Dedykacja od tego Pana . Wszytko jest możliwe 23:07, 31.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA