Zamknij
REKLAMA

Planujesz zakupy w Black Friday? Uważaj na sztuczki sprzedawców!

17:02, 25.11.2019 | UOKiK/oprac. N.S.
Skomentuj
REKLAMA

Osoby planujące zakupy w Black Friday powinny uważać. Sprzedawcy stosują nie zawsze uczciwe metody, by zachęcić do kupienia swoich produktów.

Black Friday czyli Czarny Piątek to dzień, kiedy wiele sklepów i punktów usługowych oferuje atrakcyjne zniżki. Coraz częściej promocje trwają cały weekend lub nawet tydzień. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega jednak, by nie dać się zaślepić pozornym okazjom i uważać w czasie zakupów.

Urzędnicy przygotowali specjalny poradnik, w którym przypominają podstawowe zasady dotyczące zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych (patrz tutaj). W przypadku tych pierwszych warto pamiętać, że jeśli cena na metce jest niższa niż przy kasie, mamy prawo zapłacić za towar tę bardziej korzystną dla nas kwotę. W przypadku drugich cenną informacją jest natomiast to, że zakupiony towar można zwrócić bez podania przyczyny (o ile nie był używany) w ciągu 14 dni.

Na dzień przed Black Friday UOKiK razem z Europejskim Centrum Konsumenckim poprowadzi natomiast internetowe seminarium poświęcone sztuczkom stosowanym przez sprzedawców. Wskazówki będzie można uzyskać tutaj 28 listopada, od godz. 12:00.

(UOKiK/oprac. N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA