Zamknij

Kryształ Chocianowiec i Arka Trzebnice z golami

21:03, 28.04.2019 Bogusław Chrobak Aktualizacja: 21:08, 28.04.2019
Skomentuj

Niedziela dla liderów. Jednak zacznijmy od IV Ligi gdzie w Lubinie Sparta Rudna od stanu 0:2 do 4:3 z Prochowiczanką. W klasie O po hat tricu w pierwszej połowie dołożył jeszcze jednego w drugiej połowie pozostawiając jeszcze nadzieje dla Kuźni. W klasach A na czele tabeli tak i na dole bez większych zmian. Podobnie w klasach B, gdzie prowadzące zespoły nie traciły punktów i pewnie utrzymały swoje pozycje w tabeli.
III Liga – Dolnośląsko-Lubuska
25 kolejka – 27.04.2019r. - sobota
13,00 – Zagłębie II Lubin   -   Gwarek Tarnowskie Góry   -   (3:1)   -   0 : 0
15,00 – Miedź II Legnica  -   Górnik II Zabrze   -   (2:2)   -   0 : 1  (0:1)
16,00 – Lechia Dzierżoniów  -   Rekord Bielsko Biała   -   (1:6)   -   0 : 1  (0:1)
16,00 – Ruch Zdzieszowice   -   Pniówek 04 Pawłowice Śl.   -   (1:1)   -   2 : 1  (0:0)
16,00 – Stal Brzeg    -   MKS Kluczbork   -   (0:3)   -   1 : 0  (0:0)
16,00 – Agroplon Głuszyca   -   Piast Żmigród   -   (1:5)   -   0 : 2
16,00 – Ślęza Wrocław   -   Stilon Gorzów Wlkp.   -   (4:1)   -   5 : 2  (2:1)
16,00 – Ruch Radzionków   -   Warta Gorzów Wlkp.    -   (0:0)   -   0 : 4  (0:2)
16,00 – Górnik Polkowice   -   Foto Higiena Gać   -   (4:0)   -   3 : 0  (1:0)

IV Liga Grupa Zachodnia
Po pełnym emocji meczu na boisku w Lubinie, Sparta Rudna wygrywa 4:3 z Prochowiczanką Prochowice. W drugim meczu w Ścinawie miejscowa Odra wygrała 2:0 z Victorią Ruszów.
23 kolejka – 28.04.2019r. – niedziela
16,00 – Odra Ścinawa   -   Victoria Ruszów   -   (2:1)   -   2 : 0  (1:0)
4:3 – 85’ – Mateusz Kochman
Prochowiczanka: (skład wyjściowy) Szymczak – Antosiewicz, P. Kula, Popowczak, Ziembicki, Wojciechowski, Pioś, Rosa, Kędzior, Matulak, Cichocki.
23 kolejka - 27.04.2019 – sobota
15,00 – Stal Chocianów   -   Chrobry II Glogów  -   (0:6)   -   0 : 2
16,00 – Włókniarz Mirsk   -   Górnik Złotoryja   -   (0:4)   -   0 : 2
16,00 – Orkan Szczedrzykowice   -   Karkonosze Jelenia Góra   -   (0:4)   -   3 : 3

21 kolejka – 28.04.2019r. – niedziela
W dzisiejszym meczu Marcin Bagiński z Kuźni Jawor fruwał ponad obrońcami Odry Chobienia, dając swojemu zespołowi pewne 4:0. W drugim meczu w Górze, miejscowa Pogoń nie dała rady broniącemu się przed spadkiem zespołowi z Kłębanowic ulegając Zrywowi 2:6.
12,00 – Kuźnia Jawor   -   Odra Chobienia   -   (2:1)   -   4 : 0  (3:0)
1:0 – 30’ – Marcin Bagiński
2:0 – 35’ – Marcin Bagiński
3:0 – 43’ – Marcin Bagiński
4:0 – 63’ – Marcin Bagiński
Skład wyjściowy: Patryk Borek – Emilian Borek, Seweryn Suchecki, Przemysław Piec, Przemysław Wiśniewski, Sylwester Dworakowski, Robert Kruczek, Dawid Duda, Kamil Dunaj, Marcin Bagiński, Rafał Majka.

KLASA A grupa 1
W czołówce bez zmian. Wygrywa pewnie 6:3 lider tabeli Górnik Lubin z Łagoszowią Łagoszów, wicelider Gwardia Białołęka u siebie 4:0 z Koroną Czernina, a trzeci w tabeli Dragon 5:3 z Victoria Siciny.  Nie było Victorii na boisku w Parchowie, Sokoły fruwały zbyt wysoko i nie były do złapania. Dramat rezerwa Stali w 2 połowie. Przy stanie 3:2 dla rezerw Stali kontuzji doznał pierwszy bramkarz i bramce musiał stanąć młodziutki filigranowy zawodnik rezerwowy i stało się to, co najgorsze.
22 kolejka – 28.04.2019r. - niedziela
12,00 – Victoria Parchów   -   Sokół Jerzmanowa  -   (2:8)   -   2 : 13  (0:8)
Bramki dla Sokoła: Adrian Woźniak x 5, Krystian Woźniak x 5, Jacek Gronowski, Oskar Piekarski, Mateusz Pasiak po 1.
14,00 – Stal II Chocianów   -   Orzeł Czerna   -   (1:3)   -   4 : 7  (3:2)
14,00 – Gwardia Białołęka   -   Korona Czernina   -   (1:0)   -   4 : 0
14,00 – Górnik Lubin   -   Łagoszowia Łagoszów   -   (7:0)   -   6 : 3
15,00 – Zadzior Buczyna   -   Mieszko Ruszowice   -   (2:2)   -   3 : 1  (0:1)
Bramki dla mieszka: Patryk Peszko, Wojciech Jurak, Krzysztof Kotwas.
Zadzior: Patryk Bochen – Michał Bąkowski, Dominik Wardzała, Adam Mędrek, Jakub Nanos, Krzysztof Kotwas, Patryk Peszko, Kuba Wywiał, Amadeusz Demeszuk, Wojciech Jurak, Sebastian Jurak.

KLASA A grupa 2
Najważniejsze rozstrzygnięcia na górze i dole tabeli zapadły już w sobotę. Dzisiaj skupiono się tylko na walce o jak najlepsze miejsce w tabeli, ale już nie premiowane. W najciekawszym meczu w Wielowsi miejscowy zespół Gromu pokonał 2:0 zespół KS Winnica, a Czarni Dziewiń 5:2 Wilki Różana.

1:5 – 90’ –
To nie był udany weekend, na początek kuriozalna sytuacja z juniorami, gdzie przez nie dopatrzenie drużyna pojechała na mecz do Góry w sobotę a mecz był zaplanowany na niedzielę. Ale dzięki przychylności działaczy Pogoni spotkanie zostało przełożone na 15 maja jeżeli oczywiście przychyli się do tej sytuacji OZPN Legnica.
W meczu seniorów tak jak pisałem w zapowiedzi padłu dużo bramek bo aż sześć, tylko niestety pięć dla rywali. Pierwsze 10 minut meczu to badanie się obu drużyn bez akcji bramkowych. Po tym czasie uzyskaliśmy przewagę i wydawało się że to tylko kwestia czasu jak padnie dla nas bramka bo pod bramką Spartan raz za razem było gorącą tylko zamiast strzelić to straciliśmy gola w 32 minucie, tracimy futbolówkę na prawym skrzydle, szybka akcja rywali piłka w polu karnym strzał i 0:1. Jeszcze nie ochłonęliśmy po straconej bramce a już w 35 minucie jest 0:2, wrzut z autu z lewej strony, dośrodkowanie w pole karne i mocny strzał nie do obrony. W 41 minucie kuriozalne wybicie piłki z naszego pola karnego gdy nasz obrońca zamiast w piłkę kopie w murawę i rywal strzela bez namysłu i jest 0:3.  Drugą połowę po reprymendzie w szatni mieliśmy zacząć od ataków,a w 53 minucie tracimy gola po rzucie karnym. Marcel Kępka fauluje zawodnika z Parszowic który znalazł się w sytuacji sam na sam. W 61 minucie Marcin Drozdowski odebrał piłkę obrońcy i pokonał bramkarza Sparty.W 65 minucie strzelamy gola jednak sędzia odgwizduje spalonego. Największa kontrowersja miała miejsce w 67 minucie gdzie zawodnik Sparty ewidentnie zagrywa ręką w polu karnym, niestety wszyscy widzieli tę sytuację oprócz arbitra.Choć brakowało nam szczęścia to  ze wszystkich sił ruszyliśmy do ataku i  tu zaczął się nasz festiwal nie wykorzystanych sytuacji bo mieliśmy przynajmniej trzy 100% akcje na gola tylko co jest naszą bolączką nie potrafimy takich sytuacji zamieniać na gole. Piątą bramkę tracimy w 90 minucie, dośrodkowanie, piłkę próbuje przyjąć w polu karnym nasz zawodnik ( zamiast ją wybić i było by po problemie), robi to niestety źle i piłka trafia do nadbiegającego przeciwnika, strzał i gol. Zamiast się włączyć do walki o górną połówkę tabeli to spadamy do jej dolnej części i niestety z taką grą nie zasługujemy na wyższe miejsce.Do końca ligi pozostało sporo meczy i nie pozostaje nam nic innego jak wziąć się w garść i zacząć punktować a najbliższa okazja już za trzy dni.
skład Albatrosa: Marcel Kępka, Szymon Zarański, Michał Boguta, Adrian Różycki, Sylwester Ślązak, Wojciech Łotocki ( 72 min. Mateusz Wiśniewski), Krzysztof Sosnowski ( 61 min. Rafał Kanasiuk) ,Piotr Wasilewski, Norbert Podlasin ( 57 min. Marcin Rozpędowski), Marcin Drozdowski, Grzegorz Busse ( 83 min. Remigiusz Dubaniewicz), na ławce rezerwowych był jeszcze Łukasz Sarowski. Źródło – Albatros Jaskowice

14,00 – Grom Gromadzyń-Wielowieś   -   KS Winnica   -   (1:2)   -   2 : 0

14,00 – Czarni Dziewiń   -   Wilki Różana   -   (0:2)   -   5 : 2  (0:1)
Bramki dla Czarnych: Paweł Łazarek x 3, Łukasz Krzyżanowski x 1, Grzegorz Podgórski x 1.

KLASA A grupa 3

Co tydzień mamy dwóch liderów. Sobotniego, Przyszłość z Prusic, a w niedziele rezerwy Górnika ze Złotoryi. Nie inaczej było i tym razem. W sobotę po wygraniu meczu z Błękitnymi prowadziła w tabeli Przyszłość, dzisiaj wygrywają rezerwy Górnika 6:0 w Lipie z miejscowym LZS-sem i powracają na pierwsze miejsce w tabeli. Trzeci Huragan z Proboszczowa lekko przyczajony na trzeciej pozycji tylko czeka na potknięcia przeciwników znajdujących się przed tym zespołem. Tym razem Huragan Proboszczów wygrywa pewnie u siebie z Sokołem Krzywa 5:1 i zachowuje minimalną stratę do prowadzącej dwójki.

Mecz przełożony – 08.05.2019r.

18,00 – Wilkowianka Wilków   -   Płomień Michów   -   (2:1)
3.  (gr. 2)  Sparta Parszowice 22 47 57 : 43 15 2          5   -   2,1364
Prowadzący tercet nie myśli zwalniać tempa. Prowadząca Victoria z Borka pewnie pokonuje u siebie Wiewierzankę Wiewierz 6:0. Druga w tabeli Sparta rozbiła na swoim boisku w Przedmościu 10:3 Zryw Kotlę, a rezerwy Sparty Grębocice także u siebie 5:0 Błyskawice Luboszyce.  Swoje mecze wygrały także zespoły z Koźlic i Niechlowa (vo) i Grodźca Małego.
11,00 – Victoria Borek   -   Wiewierzanka Wiewierz   -   (2:0)   -   6 : 0
Bramki dla Victorii: Paweł Gawlik x 3, Paweł Oborski x 2, Łukasz Ciarach x 1.

KLASA B grupa 2
Rezerwy Górnika mają nakreślony cel, grać od pierwszej do ostatniej minuty i strzelać jak najwięcej goli, o czym dobitnie przekonał się Platan Siedlce ulegając w Polkowicach rezerwom Górnika  1:16. Wicelider Unia Szklary Górne ma także ustalony cel, nie stracić punktów do końca sezonu, a będzie dobrze. Tym razem Unia pokonała pewnie na wyjeździe 6:0 rezerwy Zametu Przemków. Mecz pełen dramaturgii obejrzano w Studzionkach, gdzie miejscowy Błysk od prowadzenia 3:0 musiał ostatecznie przełknąć gorycz porażki ulegając ostatecznie Relaksowi Szklary Dolne 3:6.

11,00 – Błysk Studzionki   -   Relaks Szklary Dolne   -   (0:1)   -   3 : 6
Bramki dla Relaksu: Oskar Piotrowski x 4, Łukasz Blicharski x 2.
Relaks: Marcin Blicharski - Fabian Danaj, Paweł Bekacz, Paweł Stachowski, Arkadiusz Czukiewski, Oskar Piotrowski, Łukasz Koreń, Łukasz Blicharski, Piotr Horyszko, Filip Duda, Wojciech Zientek.
Dzisiaj rozegraliśmy mecz 18-stej kolejki legnickiej "B" klasy gr. II, tym razem udaliśmy się do Studzionek by powalczyć o 3pkt z tamtejszym Błyskiem. Pierwsza połowa całkowicie nam nie wyszła, choć to my dyktowaliśmy warunki to bramki strzelali gospodarze. Do przerwy wynik 2:0 dla Błysku. W przerwie trener nie przebierał w słowach, a zawodnicy wzięli sobie to do serca i za wszelką cenę chcieli powalczyć o zwycięstwo. Druga połowa zaczęła się znów od uderzenia Błysku Studzionki, 3:0 dla gospodarzy i wtedy większość kibiców myślała że 3pkt zostaną w Studzionkach, ale ta bramka podziałała na nas jak "płachta na byka". Pierwszy do odrabiania strat zabrał się Łukasz Blicharski nasz szklarski Owen, który zdobywając dwie bramki przywrócił nadzieję na dobry wynik. Cała drużyna uwierzyła, że można ten mecz jeszcze wygrać i zagrali mecz życia zdobywając jeszcze 4 bramki, których autorem był Oskar Piotrowski. Z wyniku 3:0 wyciągnęliśmy 3:6 i to do Szklar Dolnych zabraliśmy 3pkt. Bramki: 2x Łukasz Blicharski, 4x Oskar Piotrowski.

KLASA B grupa 3
Czołówka nawet nie drgnęła. Z walczącej szóstki wygrało pięć pierwszych drużyn. Rezerwy Kaczawy Bieniowice właśnie z szóstym w tabeli Huzarem Raszówka na ich terenie 2:1. Druga Arka Trzebnice gładko 6:0 z zespołem z Białej. Kolejny w tabeli zespół Kryształu Chocianowiec po meczu walki 5:2 z dobrze prezentującymi się rezerwami Orlika Okmiany. Czwarte rezerwy Iskry Kochlice 5:3 na własnym boisku z Iskrą Niedźwiedzice, a piąty Ikar Miłogostowice także u siebie tylko, że 1:0 z Victorią Niemstów.

KLASA B grupa 4
Błękitni z Koskowic dzisiaj odpoczywali, ale i tak utrzymali dystans nad drugim w tabeli Krokusem z Kwiatkowic. Błękitni bez gry otrzymali trzy punkty, a Krokus pokonał na wyjeździe 5:1 zespół z Budziszowa Wielkiego. Niespodzianka w Golance Dolnej, gdzie miejscowy zespół Czarnych pokonał trzeci zespół w tabeli, Koronę Kawice 5:2.

11,00 – Unia Rosochata – KS Damianowo   -   (3:2)   -   4 : 0
11,00 – Czarni Golanka Dolna   -   Korona Kawice   -   (0:5)   -   5 : 2
Bramki dla Korony: Marcin Zyśko, Tomasz Skotnicki
11,00 – LZS Budziszów Wlk.   -   Krokus Kwiatkowice   -   (0:3)   -   1 : 5  (1:0)
Bramki dla Krokusa: Żukowski x 2, Górski, Kochan, Ciepliński.

KLASA B grupa 5
Orzeł Wojcieszyn dzisiaj nie żartował i co kilka minut umieszczał piłkę w siatce Iskry z Jerzmanic Zdrój, łącznie 12 razy. Huragan z Nowej Wsi Złotoryjskiej strzelał nieco mniej, ale i tak wygrał pewnie mecz z Platanem Sichów 5:1 na własnym boisku. Z kolei rezerwy Kuźni tylko bezbramkowo zremisował na własnym boisku z Tatrą Krzeniów i stracił nieco do czołówki.
11,00 – Huragan Nowa Wieś Złotoryjska   -   Platan Sichów   -   (7:3)   -   5 : 1
11,00 – Iskra Jerzmanice Zdrój   -   Orzeł Wojcieszyn   -   (0:12)   -   2 : 12
Bramki dla Orła: Bartłomiej Hajdun x 7, Artur Mikołajczyk x 2, Łukasz Mikołajczyk, Bartosz Majdan, Krystian Pawluk po 1.
11,00 – Lechia Rokitnica   -   LKS Chełmiec   -   (0:5)   -   2 : 2
11,00 – Zjednoczeni Snowidza   -   Płomień Nowa Wieś Grodziska   -   (1:1)   -   0 : 1
14,00 – Lubiatowianka Lubiatów   -   Rataj Paszowice   -   (10:1)   -   3 : 1
Bramki dla Lubiatowianki: Arkadiusz Grzegorek, Jan Madziała, Michał Chęciński.
Lubiatowianka: (skład wyjściowy) Simoniuk – M. Krawczyk, P. Prośniak, K. Kopij, K. Hardy, A. Grzegorek, J. Madziała, M. Onuchowski, M. Chęciński, B. Iskra, M. Sikora.
16,30 – Kuźnia II Jawor   -   Tatra Krzeniów  -   (3:1)   -   0 : 0