Zamknij
REKLAMA

Uwaga na marznący deszcz na drogach i chodnikach

18:02, 07.01.2019 | K.N / Meteo Alert Dolny Śląsk
Skomentuj
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o marznących opadach.  Obowiązuje od godz. 16:20 do godz. 3 w nocy. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska meteorolodzy oceniają na 90 proc.

W ciągu nadchodzących 2 dób aktywny wpływ na znaczne pogorszenie się warunków pogodowych w naszym województwie mieć będzie całkiem aktywny ośrodek niskiego ciśnienia przemieszczający się z nad Morza Północnego w kierunku naszego kraju. 

Synoptycy informują, że nadciąga gwałtowne załamanie pogodowe - opady marznącego deszczu/ deszczu ze śniegiem, śnieżyce, zawieje i zamiecie śnieżne, silny wiatr - trudne i bardzo trudne warunki drogowe.

Niż przyniesie ze sobą porcję opadów o różnym stopniu nasilenia oraz o różnej postaci. Głównym zagrożeniem będą intensywne opady śniegu ,które mogą przyczynić się znacząco do trudnych i bardzo trudnych warunków drogowych. W ciągu dzisiejszej nocy wkroczy do naszego województwa front ciepły, który przyniesie opady mieszane, marznące, a wysoko w górach intensywny śnieg. 

W związku z opadami marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem warunki drogowe będą trudne. Ze względu na ujemną temperaturę powietrza powierzchnia dróg i chodników będzie zamarzać, tym samym stwarzając znacznie większe ryzyko wypadku.

[ALERT]1546880634991[/ALERT]

 

(K.N / Meteo Alert Dolny Śląsk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%