Zamknij
REKLAMA

Masz wpływ na jakość powietrza. Nie pal śmieci!

20:26, 08.01.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Nadeszły zimowe chłody a wraz z nimi konieczność ogrzewania naszych domów i mieszkań. Stosowane paliwa mają znaczący wpływ na jakość powietrza atmosferycznego.

Prawo jasno określa czego nie wolno palić, a są to: plastikowe pojemniki i butelki po napojach, zużyte opony, inne odpady z gumy, przedmioty z tworzyw sztucznych, elementy drewniane pokryte lakierem, sztuczna skóra, opakowania po rozpuszczalnikach czy środkach ochrony roślin, opakowania po farbach i lakierach, pozostałości farb i lakierów, plastikowych toreb z polietylenu, papieru bielonego związkami chloru z nadrukiem farb kolorowych.

Wszystkie niebezpieczne związki powstające w wyniku spalania śmieci pozostają w sąsiedztwie komina, z którego się wydostały, wdychane są przez okolicznych mieszkańców, wnikają do gleby i wód (a stamtąd np. do przydomowego ogródka), wciskają się wszystkimi szparami do wnętrza domów. Podczas spalania śmieci kominy często zapychają się sadzą, co może skończyć się zaczadzeniem albo zapaleniem przewodu kominowego i pożarem.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%