Zamknij
REKLAMA

Temperatura w Chocianowie i okolicy bardzo wysoka! Upał może nawet zabić.

20:39, 10.06.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Meteorolodzy ponownie ostrzegają przed upałami. Temperatury w dzień mają przekraczać w najbliższych dniach 33 stopnie. Sanepid podpowiada, jak radzić sobie w czasie tak wysokich temperatur.
IMGW  Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie przed ekstremalnymi upałami. Dotyczy ono całego powiatu polkowickiego, w tym Chocianowa. 

- Od godz. 12:00 dnia 10.06.2019 do godz. 20:00 dnia 12.06.2019 prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C – czytamy w ostrzeżeniu opracowanym przez Krzysztofa Salanyka, dyżurnego synoptyka.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90%. IMGW zaznacza, że ostrzeżenie może zostać wydane ponownie w piątek i sobotę (14-15 czerwca).

Upały mogą być groźne dla zdrowia i życia, dlatego Sanepid radzi jak przygotować się do upałów.

Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu 

Kiedy temperatury przekraczają 30 stopni, należy ograniczyć opalanie, by uniknąć przegrzania organizmu oraz poparzenia słonecznego, a także stosować kremy ochronne z filtrem. Trzeba również pić dużo wody, ograniczyć wysiłek fizyczny w najgorętszym okresie dnia, a okna otwierać tylko nocą. Najlepiej nosić lekką, przewiewną odzież z naturalnych tkanin.

Upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci, a także zwierząt, u których również może dojść do przegrzania organizmu. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach. Temperatura w nagrzanym aucie może dochodzić nawet do do 50 stopni.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%