Zamknij
REKLAMA

Będzie remont drogi powiatowej do Rakowa

13:06, 24.10.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Należący do Polkowickiego Zarządu Dróg Powiatowych odcinek powiatowej drogi do Rakowa, a w przyszłości odcinek Chocianowiec - Raków doczeka się nowej nawierzchni.

Departament Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Polkowicach  odpowiedział na interpelacje Radnej Powiatu Polkowickiego Marianny Kowalskiej, informując że:

„Leśny odcinek drogi powiatowej nr 1155D od miejscowości Raków do drogi wojewódzkiej nr DW328 wymaga kompleksowej przebudowy konstrukcji i dostosowania jej do standardów drogi zbiorczej wraz z poszerzeniem pasa drogowego. Jak zaznacza Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych, ten odcinek drogi jest traktowany priorytetowo, ze względu na swoje zastosowanie. Jest to jednak inwestycja złożona, wymagająca znacznych środków finansowych. Z uwagi na obecne potrzeby użytkowników, jeszcze w tym roku budżetowym zostanie przeprowadzony remont drogi w miejscowości Raków (dokładnie będzie to odcinek ok. 700mb)., poprzez położenie nakładki bitumicznej."

Dodatkowo Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych w 2020r. planuje złożyć wniosek o środki z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na remont drogi na odcinku Chocianowiec-Raków, co pozwoli na dokończenie tej inwestycji.

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%