Zamknij

Szklana płyta gazowa - czy jest łatwa w utrzymaniu czystości?

artykuł sponsorowany + 11:51, 07.11.2022 Aktualizacja: 11:51, 07.11.2022
pixabay pixabay

Tłuszcz i zabrudzenia to nieodłączny element gotowania. Warto przy urządzaniu kuchni lub zmianie kuchenki mieć jednak na uwadze, że niektóre powierzchnie są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu czystości od innych. W ostatnich latach na ogromnej popularności zyskały gazowe kuchenki ze szklaną płytą. Jak wygląda utrzymanie w czystości i samo czyszczenie powierzchni tego typu kuchenki?

Szklana płyta gazowa a czyszczenie

Szklane płyty gazowe są uważane za jedne z najprostszych w utrzymaniu czystości. Materiał sprawia, że wszelkiego rodzaju zabrudzenia nie przywierają do powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku powierzchni stalowych czy ceramicznych. Szklana płyta gazowa okaże się więc doskonałym rozwiązaniem do kuchni miłośników gotowania lub w domach z licznymi lokatorami.

Środki chemiczne a szklana płyta gazowa

Z wykorzystaniem środków chemicznych usuwanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń ze szklanych powierzchni jest banalnie proste. Warto mieć jednak na uwadze, że niektóre preparaty nie są dedykowane powierzchniom szklanym. Dotyczy to w szczególności środków chemicznych zawierających drobinki, które mają za zadanie dogłębnie doczyścić powierzchnię. Dlaczego przy szklanej płycie gazowej nie są polecane? Drobinki te mogą powodować mikrouszkodzenia, które w konsekwencji mogą doprowadzić nawet do pęknięcia szklanej płyty. Rodzaj środków chemicznych powinniśmy więc dopasować do rodzaju czyszczonej powierzchni. W tym przypadku należy sięgać więc po preparaty czyszczące do szkła.

Naturalne sposoby na czystą płytę gazową

Wiesz już, że samo szkło należy do powierzchni, z których usuwanie zabrudzeń jest proste. Nie zawsze musimy więc sięgać od razu po chemię. Nawet tych większych zabrudzeń możemy się pozbyć, sięgając po produkty dostępne pod ręką. Uniwersalnym środkiem na wszelkiego rodzaju zabrudzenia znanym już naszym babciom jest ocet. Wystarczy przelać go do butelki z atomizerem, a następnie równomiernie spryskać nim powierzchnię płyty kuchennej. Po odczekaniu ok.20 minut wystarczy przetrzeć ją ściereczką z mikrofibry. Ocet nie tylko doskonale radzi sobie z zabrudzeniami, ale również z osadem z twardej wody, który na szklanych powierzchniach jest szczególnie widoczny.

Szklane płyty gazowe to rozwiązanie zdecydowanie dedykowane osobom, które nie lubią poświęcać zbyt wiele czasu na czyszczenie kuchenki. W przypadku tego rozwiązania zwykle wystarczy przetarcie ściereczką po zakończonym gotowaniu, by szklana tafla na długo zachowała swój połysk.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%