Zamknij
REKLAMA

Krótka historia Mercedesa klasy E

12:59, 26.03.2021 | materiały patnera

Patrząc na to, jak prezentują się nowe Mercedesy trudno uwierzyć w to, że początki klasy E miały miejsce już w 1968 roku. To właśnie wtedy Mercedes-Benz pokazał światu nową limuzynę klasy średniej, którą można uznać za "ojca" późniejszych aut zaliczanych do klasy E. Auto wyróżniało się nietypowym (jak na tamte czasy) designem, który z czasem został dodatkowo ulepszony.

  1. Co warto wiedzieć na temat klasy E?
  2. Czy warto kupić Mercedesa E?

Dzięki temu nowe Mercedesy E klasy wciąż zachwycają kierowców na całym świecie. Dodatkowo auta uważane są za niezawodne, dzięki czemu nawet używane pojazdy bez problemu znajdują nowych nabywców.

Co warto wiedzieć na temat klasy E?

Oficjalnie premierę pierwszych Mercedesów klasy E datuje się na 1993 rok. Niemiecka marka przedstawiła wówczas model Mercedes-Benz klasy E I, od którego wszystko się zaczęło. Co ciekawe pojazd w dużym stopniu bazował na modelu Mercedes 124. Zastosowane zmiany obejmowały między innymi nowy kształt reflektorów, inny układ deski rozdzielczej oraz jednostkę napędową. Auto było dostępne aż w czterech różnych wersjach: sedan, coupe, kabriolet oraz kombi. Pierwsza generacja Mercedesów klasy E produkowana była w latach 1993 - 1997. W międzyczasie firma rozpoczęła produkcję drugiej generacji, która zaczęła się w momencie premiery auta Mercedes-Benz klasy E II (1995 rok).

Projektanci odpowiedzialni za ulepszony model wprowadzili około trzydziestu różnych innowacyjnych rozwiązań. Druga generacja samochodów Mercedes klasy E produkowana była aż do 2002 roku. Po niej nastąpiły generacje III (2002-2009) i IV (2009 - 2016), aż w końcu w 2016 zadebiutował Mercedes-Benz klasy E V, który produkowany jest do tej pory. Inżynierowie stanęli na wysokości zadania, a ich zapał najlepiej obrazuje ilość wykonanych prototypów. Zanim opracowano ostateczny model, stworzono 1200 różnych prototypów nowego Mercedesa klasy E.

Czy warto kupić Mercedesa E?

Ponieważ nowe samochody marki Mercedes E klasy są stosunkowo drogie, wielu kierowców wybiera używane pojazdy. Jeżeli pojazd jest w dobrym stanie, taki zakup może okazać się świetną decyzją. Samochody mercedes klasy E słyną z tego, że zapewniają kierowcy oraz pasażerom wygodę i komfort. Widać to zresztą po statystykach, które pokazują, że wspomniane Mercedesy należą do najlepiej sprzedających się aut ze wszystkich wyprodukowanych przez niemiecką markę. Auta wyróżniają się bardzo dobrymi osiągami, które zdaniem specjalistów są lepsze niż w przypadku pojazdów klasy C. Jedną z najczęściej kupowanych wersji Mercedesa jest pojazd oznaczony symbolem W211, a więc model produkowany pomiędzy 2002, a 2009 rokiem (III generacja klasy E). Tego typu pojazdy dostępne są na stronie Mercedes E klasa, gdzie ogłoszenia publikują sprzedawcy z całego kraju. Dzięki temu każdy kierowca zainteresowany zakupem niemieckiego auta może wybrać dla siebie odpowiedni pojazd.

Warto zwrócić uwagę między innymi na przebieg pojazdu oraz to, czy dotychczasowy właściciel regularnie je serwisował. W przeciwnym razie można się narazić na konieczność przeprowadzenia kosztownych napraw. Nawet jeżeli okazałoby się, że kupione auto wymaga mniejszych lub większych napraw, nie warto oszczędzać na częściach. Odpowiednio serwisowane Mercedesy klasy E określane są jako bezawaryjne pojazdy, jednak należy pamiętać, że duży wpływ na taki stan rzeczy ma jakość zastosowanych części. W razie wątpliwości związanych z faktycznym stanem pojazdu zawsze można poprosić sprzedawcę o wspólne odwiedzenie mechanika, który za niewielką kwotę skontroluje stan pojazdu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%