Zamknij
REKLAMA

Rodzaje ubezpieczeń samochodowych — które sprawdzą się w Twojej sytuacji?

13:25, 29.03.2022 | materiał partnera

Jesteś posiadaczem pojazdu? Zastanawiasz się, które ubezpieczenie jest dokładnie tym, czego potrzebujesz? Nie przejmuj się, wystarczy podstawowa wiedza, żeby osiągnąć sukces w tym przedsięwzięciu. Jeżeli nie wiesz jeszcze, na jakie ubezpieczenie się zdecydować, dowiedz się, co to jest AC i OC. Wtedy decyzja będzie prosta.

Ubezpieczenie Autocasco

Jedną z polis ubezpieczeniowych, które ma do wyboru każdy kierowca, jest AC. Wykupienie AC nie jest obowiązkowe, więc zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, jako właściciela pojazdu. Czemu warto mieć ważne ubezpieczenie Autocasco? Ten rodzaj polisy jest przydatny w wielu sytuacjach losowych, ale także w sytuacji, kiedy w wypadku, do którego dojdzie z Twojej winy, uszkodzony zostanie Twój samochód. Sprawia też, że w przypadku kradzieży auta dostaniesz odszkodowanie. Wykupienie tego ubezpieczenia jest dobrowolne, a różnorodność dostępnych wariantów może utrudniać dokonanie wyboru.

W przeciwieństwie do OC skład nie jest ustalony odgórnie i sam/a decydujesz, co chcesz wykupić. Możesz ubezpieczyć się przed każdym rodzajem losowych zdarzeń i sytuacji wystąpienia zniszczeń, decydując się na polisę AC all risk. Możesz też wybrać ubezpieczenie, które ochroni Cię jedynie przed określonymi sytuacjami. Wszystko zależy od oferty, którą znajdziesz i Twoich prywatnych ustaleń z ubezpieczycielem. Zastanawiając się nad AC, dokładnie przemyśl, czego potrzebujesz i jakie warunki chcesz, żeby dana oferta spełniała.

Polisa ubezpieczeniowa OC

Nie można też zapomnieć o OC. Jest to ubezpieczenie, które każdy kierowca musi mieć wykupione. Nie znaczy to, że nie masz żadnego wpływu na OC. Skład dla wszystkich jest taki sam, ustalony odgórnie przepisami prawa, jednak ceny znacznie się różnią. OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni Cię w przypadku, kiedy spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie bądź ich mienie. Wybór i zakup odpowiedniej polisy OC jest zależny od ceny. Spośród wielu ofert dostępnych na rynku, dobrze jest znaleźć te najbardziej opłacalne. Może to jednak być czasochłonnym i skomplikowanym zadaniem.

Podczas procesu szukania oferty OC, która będzie Ci odpowiadać, warto skorzystać z narzędzi mających na celu ułatwienie Ci tego zadania, takich jak porównywarka ubezpieczeń. Tego typu pomoc sprawi, że trafisz na pewno na najlepsze okazje i nie spędzisz na szukaniu ofert przesadnie dużej ilości czasu. Sama decyzja o OC nie jest czymś, nad czym należy się zastanawiać, jednak późniejszy wybór najlepszej oferty potrafi przysporzyć kłopotów, dlatego skorzystaj z odpowiedniej pomocy.

Ostatnie wskazówki

Ubezpieczenia pojazdu to jedna z ważniejszych spraw, którymi musi się zająć każdy kierowca. Po pierwsze, znajdź najkorzystniejszą ofertę OC i upewnij się, że zawsze jest ono aktualne. Po drugie zastanów się nad Autocasco. Może ono być dokładnie tym, czego potrzebujesz i oszczędzić Ci wiele zmartwień w sytuacjach takich jak kradzież samochodu. Warto posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat każdego z ubezpieczeń, w celu podjęcia najlepszej decyzji przy zakupie. Nie trzeba jednak na szczęście być ekspertem i wiedzieć wszystkiego, ponieważ istnieją narzędzia takie jak porównywarki ubezpieczeń, które bardzo pomagają przy znalezieniu godnych uwagi opcji.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%