Zamknij
REKLAMA

Jak zachować czystość w dziecięcym łóżku 70x140 ?

08:40, 29.04.2022 | materiał partnera

Dzieci potrafią dać wiele szczęścia swoim rodzicom, ale nie da się ukryć, że wiąże się to również z masą obowiązków i nieprzewidzianych sytuacji. Widać to szczególnie w przypadku najmniejszych maluchów, które nawet w środku nocy potrafią dać o sobie znać. Częstym problemem bywa nocne przewijanie dzieci. Należy wówczas nie tylko zadbać o czystość dziecka, lecz także o odpowiednią higienę jego posłania. Czyszczenie materaca w środku nocy, gdy musimy rano wstać raczej nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Dlatego właśnie warto zastanowić się jak nieco sobie ten proces ułatwić. Przydatne w tej kwestii okazują się nieprzemakalne ochraniacze na materac.

Mniej czyszczenia - mniej obowiązków z ochraniaczem na materac 70x140

Jeżeli dziecko podczas nocy zabrudzi swoje łóżko to ochronny materiał na materac doskonale zatrzyma wszelkie zabrudzenia. Dzięki specjalnemu materiałowi, na materacu nie powstaną brzydko wyglądające i trudne do usunięcia plamy. Warto również wspomnieć tutaj o kwestiach zdrowotnych. Czyszczenie niechronionego materaca np. wodą może doprowadzić do powstania w nim wilgoci. To jak wiadomo jest czynnikiem, który sprzyja rozmnażaniu się bakterii. Silna chemia, stosowana do czyszczenia trudnych plam również nie będzie sprzyjać nie tylko dziecku, ale również człowiekowi dorosłemu. Warto wówczas rozważyć zakup specjalnego, nieprzemakalnego ochraniacza.

Ochraniacze na każde łóżko w rozmiarze 70x140

Ochraniacze na materac 70x140 znajdziemy w bardzo wielu rozmiarach. Stosuje się je nie tylko do malutkich łóżek dziecięcych, lecz także do pokaźnych rozmiarów materacy dwuosobowych. Ochraniacz na materac jest bardzo uniwersalny. Potrafi on zabezpieczyć nasze łóżko przed wieloma zanieczyszczeniami. Może być to pot, który jest naturalnie wydzielany podczas snu, lecz także zwierzęca sierść. To ostatnie z pewnością docenią właściciele zwierząt, które mają tendencje do linienia.

Często możemy również usłyszeć o nieprzemakalnych ochraniaczach dla osób starszych. Zasada jest podobna jak w przypadku dzieci. Ochraniacz taki doskonale zapewni wyższy poziom higieny osobie starszej cierpiącej np. na nadpotliwość. Ochraniacze na materac stosuje się w wielu placówkach opieki, szczególnie w przypadku osób schorowanych, które większość dnia spędzają leżąc.

Wygoda i bezpieczeństwo

Jeżeli chodzi o wygodę w przypadku ochraniaczy na materac, najważniejsze jest to, aby go dobrze dopasować. Musi on bardzo dobrze przylegać do materaca. Wówczas jest on niemalże niewyczuwalny. Dodatkowo ochraniacze na materac są przebadane pod względem wpływu na delikatną skórę. Są one bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%