Zamknij
REKLAMA

Najpopularniejsze wydarzenia w Poznaniu w 2022

10:48, 08.06.2022 | materiał partnera

Poznań to miasto słynące z rozwiniętego życia kulturalnego. W dorocznym repertuarze nie zabrakło miejsca na koncerty, spektakle, targi czy imprezy klubowe. Różnego rodzaju nurty muzyczne i teatralne już niebawem zagoszczą na sceny najpopularniejszych lokalizacji. Jesteśmy pewni, że w tak bogatym harmonogramie, każdy znajdzie dla siebie odpowiednie eventy. Lato zapowiada się bardzo ciekawie, dlatego zachęcamy do zapoznania sińców miastaę z kalendarzem na drugą połowę 2022 roku.

Festiwal Kolorów

Okres wakacyjny kojarzy nam się z radością, promieniami słońca oraz ogromem barw. Właśnie dlatego w naszym harmonogramie nie mogło zabraknąć takiego eventu jak Festiwal Kolorów. Już 12 czerwca w okolicach Jeziora Maltańskiego będziemy mogli bawić się pod gołym niebem w kolorowej atmosferze i przy dobrej muzyce, którą zapewnią nam najlepsi DJ’e. Nie zabraknie również atrakcji gastronomicznych, ponieważ w najbliższym otoczeniu zjawią się foodtrucki. Impreza jest skierowana do każdej grupy wiekowej.

Targowe szaleństwa

Targowiska były kiedyś wydarzeniami, które angażowały całe miasta. Poznań wciąż kultywuje te tradycje, aby zapewni swoim mieszkańcom dostęp do wyjątkowych produktów i atrakcji. W każdą niedzielę w KontenerART odbywa się Targowisko Różności, z którego można skorzystać w godzinach 12.00-19.00. Można zakupić tam dzieła miejscowych artystów, znajdzie się również coś dla wielbicieli przedmiotów z duszą. Każdy może wystawić tam swoje rękodzieło oraz przedmioty vintage.

Kolejne interesujące wydarzenie to Towarzyskie targi Handmade, podczas których będzie można zakupić różnego rodzaju kosmetyki naturalne, świece, mydła, ceramikę, czy biżuterię. Wszystkie produkty są robione ręcznie z pasją i zaangażowaniem twórców. Dla wszystkich głodomorów pojawią się foodtrucki, które zapewnią stały dostęp do pożywienia. Będzie można również oddać się chwili błogiego relaksu na leżakach w towarzystwie kieliszka wina. Impreza odbędzie się w Nocnym Targu Towarzyskim w niedzielę 22 maja.

Imprezy dla mieszkańców miasta

Dla wszystkich rodzin z dziećmi zorganizowano w tym roku Festyn Rodzinny Caritas. Odbędzie się on w niedzielę 22 maja przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nie zabraknie takich atrakcji jak loterie, konkursy i zabawy sportowe dla najmłodszych uczestników wydarzenia czy strefa gastronomiczna. Dodatkowo na scenie wystąpią tacy wykonawcy jak Kasia Wilk, Roksana Węgiel czy Orkiestra lotnicza.

Dla wszystkich wielbicieli muzyki oraz grania na instrumentach cyklicznie organizowana jest impreza JAM SESSION, która odbywa się w KontenerART. W tym roku to już piętnasta seria spotkań miłośników wspólnego, spontanicznego grania ulubionej muzyki. Tutaj nie ma miejsca na spory i dyskusje o tym, czyj gust muzyczny jest lepszy. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednich kompanów do wspólnego koncertowania i rozmowy, a dodatkowo da upust swoim muzycznym emocjom poprzez występy sceniczne. Wystarczy zabrać ze sobą swój instrument i gromadkę przyjaciół. Więcej informacji na temat wydarzeń, które odbędą się w najbliższym czasie w Poznaniu, można znaleźć na stronie internetowej https://rytmy.pl/wydarzenia/poznan/.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%