Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
00:19, 25.02.2021
Budowa domu oraz wizja jego urządzenia przywodzi na myśl wiele inspiracji, które chcielibyśmy wprowadzić do swojego wnętrza. Z biegiem czasu budowa oraz złożoność stylów weryfikują te plany. Pomysłem, który nieustannie utrzymuje się na piedestale potrzeb i sposobów na aranżacje jest kominek - prawdziwa dusza domu, która ogrzewa nie tylko przestrzeń, ale również serca domowników.
15:17, 04.02.2021
Na pewno większość z was spotkała się już kiedyś z określeniem "inteligencja emocjonalna". W ostatnim czasie to bardzo popularne zagadnienie, a w księgarniach aż roi się od różnych książek na ten temat. Co zatem sprawiło, że ludzie nagle zaczęli rozmawiać o emocjach pojętych właśnie w kontekście inteligencji?W Beautiful Company widzimy, że w chwili obecnej, aby osiągnąć sukces, nie wystarczy już tylko wiedza z danej dziedziny. Gdyby tak było, każdy po przeczytaniu książki, skryptu lub regulaminu mógłby paradować z wysoko zadartym nosem i szumnie nazywać siebie specjalistą. Tylko czy jest to pełna definicja sukcesu? Na pewno łatwo zauważyć, że niektóre osoby cieszą się większą sympatią i szacunkiem niż inne, mimo że poziomem wiedzy nie odbiegają od pozostałych, pełniących podobne funkcje. Nie mają za to problemów z nawiązywaniem relacji. Wydaje się, że po prostu czytają w sercach współpracowników i błyskawicznie nawiązują nici porozumienia. I tu tkwi sedno sprawy - jeśli chcemy przekazać wiedze innym lub sprawić, by ludzie zapragnęli podzielić się z nami swoimi doświadczeniami, trzeba nawiązać z nimi więź na płaszczyźnie emocjonalnej. A nie jest to łatwe zadanie, ponieważ emocje ciężko kontrolować.Inteligencja emocjonalna to zespół cech i postaw, które dotyczą optymalnego zarządzania swoim potencjałem oraz dobrego funkcjonowania w relacjach społecznych. W psychologii pojęcia tego jako pierwszy użył Daniel Goleman i to on przedstawił również jej składniki: świadomość, motywację, sztukę samoregulacji, empatię oraz asertywność.
13:00, 10.12.2020
Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Szukasz wyjątkowego prezentu dla swoich bliskich? Nie wiesz, co podarować dziecku? Personalizowane prezenty to wyjątkowe niespodzianki dla najmłodszych, jak i nieco starszych.
08:29, 23.11.2020
Każdy z nas ma swój ulubiony gatunek filmowy. Jedni lubią się bać, więc sięgają po horrory. Inni lubią na filmach płakać, więc jasnym wyborem stają się melodramaty. I tak można wymieniać i wymieniać. Naszym ulubionym gatunkiem filmowym są z kolei thrillery, bo uwielbiamy być trzymani w niepewności i starać się samodzielnie szukać rozwiązania skomplikowanych zagadek. Mamy więc dla was kilka naszych ulubionych filmów z tego gatunku. Sprawdźcie sami.
10:59, 29.10.2020
Trudno wyobrazić sobie pracę na wysokościach bez stabilnego rusztowania. Jest ono niezbędne chociażby przy elewacji czy ocieplaniu budynków. Wybierając je należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję oraz rodzaj zastosowanych materiałów, które zostały użyte do jego wykonania. To właśnie tego typu czynniki mają znaczny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdźmy, które rusztowania okaże się najlepsze i porównajmy poszczególne modele jakie są dostępne na rynku.
08:31, 23.10.2020
Już 16 października w Rossmannie startuje niezwykła akcja. Ponad 1400 kosmetyków do makijażu będzie przecenionych aż o 60%.
09:54, 24.08.2020
Gdzie byłby dzisiejsze piekarnie, gdyby nie człowiek, który wpadł na pomysł połączenia mąki z wodą i włożenia tej mieszanki do gorącego ogniska. Pierwsze podpłomyki dały podwalinę do kolejnych rozwiązań, działań czy eksperymentów. Świat ciągle się zmienia, a my próbujemy dostosować się do otaczającej rzeczywistości. Jakie innowacje szykuje dla nas piekarnictwo?
07:33, 07.07.2020
Ze względu na koronawirusa, turystyka w Polsce na pewno będzie zyskiwać na popularności wśród mieszkańców naszego kraju. Z tego powodu takie miasta, jak Karpacz, mogą liczyć na wielu odwiedzających. Sporo osób bowiem deklaruje, że ma w planach odwiedzić miejsca, które nie tylko nie znajdują się za granicą, ale także nie są tak przepełnione, jak Zakopane czy jego popularne okolice. Czemu jednak warto wybrać właśnie Karpacz oraz noclegi w pensjonacie Leśny Dwór? Odpowiedzi znajdziecie poniżej!
07:36, 09.06.2020
Twoje wymarzone wakacje to kilkudniowy rejs po jeziorze z rodziną lub przyjaciółmi? Na wodzie czujesz się wolny i czas przestaje się dla Ciebie liczyć? Wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. Wybierz się nad najdłuższe jezioro w Polsce i żegluj bez końca.
20:18, 21.05.2020
Przelot samolotem budzi wiele emocji u podróżujących. Z jednej strony jest fascynująca, z drugiej – to duży stres. Jesteśmy tak przejęci zbliżającym się lotem, że nie myślimy o innej kwestii, jaką jest bezpieczne dotarcie na lotnisko.
12:36, 15.05.2020
Wodne ogrzewanie podłogowe było do niedawna jednym z najbardziej popularnych opcji. Jednak właściciele domów coraz częściej decydują się na jego elektryczny odpowiednik. Czy rzeczywiście jest to dobra alternatywa?
08:36, 07.05.2020
Jesteś w zawodzie od wielu lat. Swojego fachu uczysz się pewnie całe życie, doskonaląc techniki rzeźbienia ludwikowskich nóg do stolików kawowych czy ucząc się nowych metod konserwacji drewna.  Zauważasz jednak, że z biegiem lat klientów ubywa, a nie wydaje się możliwe, aby wszyscy zaopatrywali się tylko w sieciowych sklepach meblarskich w fornirowe zamienniki. Czy to moment, by zacząć się reklamować?
15:25, 27.04.2020
Rozmawiamy dziś na temat domków letniskowych z panem Przemysławem Balcewiczem - dyrektorem wiodącej firmy zajmującej się architekturą drewnianą Eko Architektura.
11:53, 22.03.2020
Odpowiednio dobrana kołdra ma znaczący wpływ na jakość i wygodę snu. Nie powinna ona bowiem dodatkowo przegrzewać w trakcie upalnych letnich nocy, ani powodować nieprzyjemny dyskomfort podczas zimniejszych miesięcy. Doskonałym rozwiązaniem okaże się więc kołdra 4 pory roku, która zapewnia doskonałą izolację zarówno w okresie wiosenno-letnim, jak i jesienno-zimowym. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w tego typu kołdrę?
10:04, 06.02.2020
Wybierając się w daleką podróż samochodem warto pamiętać o tym, aby naładować akumulator przed wyjazdem. Uchroni to nas przed niespodziewaną awarią samochodu. Warto także zabrać ze sobą kluczyki zapasowe. Każdemu kierowcy zdarza się czasami zatrzasnąć kluczyki w aucie lub zgubić podczas zakupów lub spaceru. Jeśli jednak rozładował nam się akumulator lub zostawiliśmy kluczyki w aucie warto wezwać pomoc drogową- specjaliści szybko i skutecznie pomogą nam w problemie.
REKLAMA