Zamknij
REKLAMA

Oferty pracy dla dziennikarzy

09:16, 23.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Wielu młodych ludzi marzy o zawodzie dziennikarza, ale często pojawia się także obawa przed ryzykiem nieznalezienia pracy. Zupełnie niepotrzebnie. W rzeczywistości przyszły dziennikarz może szybko i w łatwy sposób zyskać doświadczenie, które pomoże mu w zdobyciu upragnionego etatu.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć dziennikarz?

Zarobki w mediach są bardzo zróżnicowane, dlatego nie jest prosto jednoznacznie określić, ile może wynosić pensja dziennikarza. W przypadku osób zatrudnionych w renomowanych stacjach telewizyjnych zarobki zazwyczaj przekraczają kwotę 6200 zł brutto. Oprócz telewizji dziennikarz znajdzie zatrudnienie także:

  • w redakcji czasopisma,
  • w stacji radiowej,
  • w redakcji portalu internetowego.

Zarobki są zależne od miejsca zatrudnienia oraz jego prestiżu. Na wyższą kwotę może liczyć dziennikarz związany z popularnym tygodnikiem opiniotwórczym niż osoba współpracująca z lokalną prasą. Wiele zależy od charakteru pracy – nie każdy zawodowiec dostaje własną rubrykę w czasopiśmie lub własny program. Zazwyczaj otrzymanie posady na satysfakcjonujących warunkach musi być poprzedzone stażem w renomowanym wydawnictwie lub redakcji.

Elastyczny grafik pracy

Dziennikarze, którym szczególnie zależy na elastycznym grafiku pracy, powinni związać swoją przyszłość z prasą lub popularnymi portalami online. Możliwość pisania artykułów w domowym zaciszu to jeden z kluczowych atutów tego zawodu. Dla wielu dziennikarzy zaletą jest także dowolność w tworzeniu własnych tekstów – doświadczeni profesjonaliści zazwyczaj samodzielnie wybierają tematy artykułów, a gotowe felietony lub reportaże są dla nich źródłem niemałej satysfakcji.

Portfolio dziennikarza

Osoby, które stawiają pierwsze kroki w dziennikarstwie, muszą zadbać o zdobycie cennego doświadczenia. Bogate portfolio może być kluczem otwierającym drzwi do wielkiej kariery. Warto rozpocząć staż w cenionym wydawnictwie oraz samodzielnie publikować teksty w Internecie. Obecnie wirtualna przestrzeń daje wiele możliwości początkującym dziennikarzom, którzy mogą próbować swoich sił w blogosferze.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone