Zamknij
REKLAMA

Dodatkowa praca dla nauczycieli

09:19, 23.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Publiczne placówki edukacyjne dają nauczycielom ograniczone możliwości zarobkowe, ale osoby z wykształceniem nauczycielskim nie muszą się realizować jedynie podczas pracy w szkole. Warto pomyśleć o dodatkowym źródle utrzymania, stawiając na korepetycje.

Doświadczony nauczyciel na wagę złota

W dzisiejszych czasach uczniowie coraz częściej korzystają z korepetycji, dlatego powstaje więcej prywatnych firm dedykujących swoje usługi nastolatkom. Pracują w nich doświadczeni nauczyciele, którzy potrafią w efektywny sposób przekazać wiedzę młodemu człowiekowi. Specjaliści z poszczególnych dziedzin właśnie w takich firmach mogą znaleźć dodatkowe źródło utrzymania. Wielu nauczycieli podkreśla, że dzięki korepetycjom ich miesięczna pensja osiąga kwoty rzędu 6200 zł netto. Co więcej, niektórzy ograniczają godzinowy czas pracy w publicznych placówkach na rzecz prowadzenia dodatkowych zajęć. Warto podkreślić, że udzielanie korepetycji jest dla nauczyciela bardziej komfortowe niż praca z większą grupą dzieci – nie tylko względy finansowe przemawiają za tą formą działalności zawodowej.

Korepetycje nie tylko dla uczniów

Co ciekawe nie tylko uczniowie korzystają z pomocy korepetytora. Wielu nauczycieli specjalizuje się w udzielaniu dodatkowych lekcji studentom. To rozwiązanie cieszące się szczególnym zainteresowaniem wśród osób uczących się na ścisłych kierunkach, które przygotowują się do konkretnego egzaminu lub po prostu nie rozumieją wybranych zagadnień. Korepetytor dostosowuje swoją pracę do oczekiwań studenta, dzięki czemu dodatkowe lekcje są efektywne. Zazwyczaj pomoc dopasowana do wyższego szczebla edukacji jest związana z odpowiednio wyższą zapłatą. Z korepetycji korzystają także osoby dorosłe, pracujące w swoim zawodzie, chcące we własnym zakresie nadrobić zaległości z wybranej dziedziny.

Jak widać, obecnie korepetytorzy oferują pomoc z różnych przedmiotów, w tym także z zagadnień na poziomie akademickim.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone