Zamknij
REKLAMA

Jak znaleźć pracę w mediach?

09:23, 23.01.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Początkujący dziennikarze marzą o satysfakcjonującej pracy w mediach, która pomoże im spełnić ich zawodowe ambicje i zapewni atrakcyjne wynagrodzenie. Warto zastanowić się, w jaki sposób osoba bez doświadczenia może szybko zdobyć odpowiednią posadę.

Jak zdobyć nowe umiejętności?

Zanim początkujący dziennikarz będzie mógł pochwalić się wynagrodzeniem przekraczającym 6300 zł brutto, musi zdobyć konkretne umiejętności. Podstawą jest wyższe wykształcenie, ale sam tytuł magistra dziennikarstwa to żadna gwarancja otrzymania satysfakcjonującej pracy. Już w okresie studiów warto zadbać o doskonalenie swoich umiejętności. Można spróbować sił na portalach informacyjnych, dodając swoje artykuły. Dobrym pomysłem będzie również prowadzenie bloga. Jeśli tworzone teksty spotkają się z zainteresowaniem internautów, adres bloga stanie się jednym z mocniejszych punktów w portfolio. W wielu miastach organizowane są warsztaty dziennikarskie, które są świetną propozycją dla osób stawiających pierwsze kroki w tym zawodzie. Należy także pamiętać o czytaniu branżowej prasy oraz utrwalaniu wiedzy z zakresu poprawnej polszczyzny. Nawet początkujący dziennikarz nie może pozwolić sobie na błędy ortograficzne i interpunkcyjne w tworzonych tekstach.

Gdzie szukać ofert pracy?

Wielu absolwentów dziennikarstwa stara się samodzielnie zdobyć upragnioną pracę i zanosi CV do wybranych redakcji. Nawet jeśli w danej chwili nie jest prowadzona rekrutacja, pozostawione CV jest szansą na nawiązanie kontaktu w niedalekiej przyszłości. Warto także regularnie przeglądać ogłoszenia zamieszczone w sieci. W Internecie znajdziesz wiele atrakcyjnych ofert związanych z pracą w mediach, w tym propozycje korzystnych staży. Portale internetowe poszukują nowych pracowników właśnie za pośrednictwem wirtualnej przestrzeni. Często proces rekrutacji obejmuje konieczność napisania tekstu na konkretny temat i na tej podstawie są wybierane osoby, z którymi nawiązuje się dalszą współpracę.

Dziennikarz może być jednym z lepiej płatnych zawodów, szczególnie jeśli zwiąże przyszłość z telewizją lub poczytnym magazynem. Warto pamiętać o ciągłym doskonaleniu swoich umiejętności – kolejne staże i studia podyplomowe zwiększają szansę na zdobycie upragnionej posady.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone