Zamknij
REKLAMA

Komunia w domu?

11:44, 10.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Zbliża się maj, a więc rozpoczyna się nie tylko sezon weselny, ale przede wszystkim okres komunijny. Oznacza to, że Twoje dziecko przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Dla Ciebie zapowiada to bardzo dużo przygotowań, które są przede wszystkim dość kosztowne i pracochłonne. Musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów, żeby o niczym nie zapomnieć. Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę, żeby nie musieć później zmagać się z kryzysem. To jeden z najważniejszych dni w życiu Twojego dziecka i bardzo podniosła, wzruszająca chwila, więc bądź dobrej myśli i przeczytaj, o jakich sprawach najczęściej zapominają rodzice dziecka komunijnego!

Restauracja na komunię

Jeśli nie masz ochoty organizować poczęstunku po komunii u siebie w domu, pomyśl o restauracji, która przygotuje wszystko za Ciebie. Po tylu gościach sprzątanie odbierze Ci radość z tego pięknego dnia. Nie mówiąc już o zakupach (kilka dni wcześniej) i przygotowaniu obiadu oraz przekąsek. Po co komplikować sobie życie, jeśli możesz powierzyć to zadanie wyjątkowemu miejscu, jakim jest Dwór Korona Karkonoszy. To hotel położony w samym sercu gór, który posiada sale restauracyjne idealne na takie okazje. Ustalasz tylko menu i przyjeżdżasz na gotowe!

Pierwsza Komunia Święta- zaproszenia

Jedną z najważniejszych spraw jest zaproszenie gości. Na tę uroczystość zazwyczaj zjeżdża się rodzina z całej Polski, a nawet z poza kraju. To bardzo ważne, żeby przy takich okazjach dziecko czuło się ważne. Ostatnio nastała moda na drogie i wykwintne prezenty. Jednak to nie o to chodzi w przyjmowaniu sakramentu. Musisz sprawić, żeby goście nie czuli się zobowiązani do kupowania ekskluzywnych podarunków. Zaproszenia powinny być proste, a przede wszystkim posiadać najważniejsze informacje o dacie, miejscu i godzinie. Bardzo modne są teraz zaproszenia ze zdjęciem dziecka. Później goście mogą zachować je na pamiątkę jako fotografię i postawić na półce.

Dekoracja stołu komunia

Małe detale czasami potrafią zrobić całą robotę, dlatego postaw na dekorację stołu! Kilka bukiecików kwiatów, świece w podobnym kolorze i dekoracja gotowa! Nie musisz wymyślać nic więcej. Proste rozwiązania zawsze najbardziej się sprawdzają! Wbrew pozorom prostota jest wykwintna, bo łatwo jest przesadzić, ale gorzej utrzymać estetyczny efekt. Ostatnimi czasy, szczególnie na takie okazje jak komunia, bardzo modne są pastelowe kolory. Dlatego dostosuj barwę do okazji.

Pierwsza Komunia Święta- podziękowania dla gości

Podziękowania dla gości to już stały element komunijnego obiadu. Zazwyczaj są to gipsowe aniołki, pudełeczka z łakociami, rysunki własnoręcznie zrobione przez dziecko lub małe tabliczki z podziękowaniem. To dla gości bardzo miłe, że rodzice oraz dziecko są wdzięczni za obecność gościa na tej ważnej uroczystości.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA