Zamknij

Awaryjne uruchamianie i otwieranie samochodu

10:04, 06.02.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:06, 06.02.2020

Wybierając się w daleką podróż samochodem warto pamiętać o tym, aby naładować akumulator przed wyjazdem. Uchroni to nas przed niespodziewaną awarią samochodu. Warto także zabrać ze sobą kluczyki zapasowe. Każdemu kierowcy zdarza się czasami zatrzasnąć kluczyki w aucie lub zgubić podczas zakupów lub spaceru. Jeśli jednak rozładował nam się akumulator lub zostawiliśmy kluczyki w aucie warto wezwać pomoc drogową- specjaliści szybko i skutecznie pomogą nam w problemie.

Częstym problemem, który spotyka każdego kierowcę jest rozładowany akumulator. Szczególnie w okresie zimowym jesteśmy bardziej narażeni na taką awarię. Jeśli masz w swoim samochodzie kable rozruchowe możesz uruchomić go samodzielnie lub w przeciwnym razie wezwać pomoc drogową. Jeśli zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie możesz wybić szybę i otworzyć go. Jednak trzeba liczyć się z tym, że wymiana szyby w aucie może znacznie przewyższać koszt awaryjnego otwierania pojazdu.

Wybierając się w daleką podróż samochodem warto pamiętać o tym, aby naładować akumulator przed wyjazdem. Uchroni to nas przed niespodziewaną awarią samochodu. Warto także zabrać ze sobą kluczyki zapasowe. Każdemu kierowcy zdarza się czasami zatrzasnąć kluczyki w aucie lub zgubić podczas zakupów lub spaceru. Jeśli jednak rozładował nam się akumulator lub zostawiliśmy kluczyki w aucie warto wezwać pomoc drogową- specjaliści szybko i skutecznie pomogą nam w problemie.

Awaryjne otwieranie samochodu

Każdy samochód ma swój unikalny zamek w drzwiach, którego nie można otworzyć za pomocą klucza innego samochodu. W momencie zatrzaśnięcia kluczyka w środku pojazdu większość kierowców podejmuje decyzję o wybiciu szyby i otworzeniu samochodu od środka. Jednak w danym momencie nie liczą się z kosztem wstawienia nowej szyby co bardzo często bywa kosztowne. W takich momentach warto zadzwonić po pomoc drogową. Specjaliści szybko i profesjonalnie otworzą samochód dbając o to, aby nie uszkodzić samochodu, uszczelki czy zamka w drzwiach.

Każdy mechanik, który przyjedzie otworzyć nasz samochód będzie prosił nas o okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Warto zatem mieć go zawsze przy sobie, a nie zostawiać w schowku lub pod fotelem samochodu. Żaden z mechaników nie otworzy samochodu zanim nie upewni się do kogo on należy.

Otwieranie samochodu narzędziami ślusarskimi

Najbardziej popularną metodą awaryjnego otwierania samochodu jest metoda “złodziejska”. Nazywana jest tak, ponieważ złodzieje aut najczęściej używają narzędzi ślusarskich do otwierania samochodu.

Metoda ta jest bezinwazyjna jeśli wykonywana jest przez wykwalifikowaną osobę. Nie naraża ona nas na uszkodzenie pojazdu, zamka czy uszczelki w drzwiach. Warto zatem zadzwonić po pomoc drogową, aby szybko i profesjonalnie otworzyli samochód. W zależności od tego jaki model samochodu posiadamy koszt otwarcia auta może wahać się nawet do kilkuset złotych.

Trudniejsze staje się otwieranie zamków ryglowanych. Posiadają one podwójne zabezpieczenie. Każdy specjalista poradzi sobie bez problemu z takim zamkiem chociaż zajmie mu to więcej czasu i będzie wymagało większej precyzji. Koszt otworzenia takiego zamka będzie wyższy ze względu na poziom trudności.

Awaryjne otwieranie samochodu przyssawką i poduszką hydrauliczną

Metoda ta polega na użyciu przyssawki, którą montuje się na drzwiach samochodu i odchyla je w celu włożenia poduszki hydraulicznej między drzwi a pozostałą część samochodu. Po nadmuchaniu poduszki tworzy się szczelina, która umożliwia włożenie drutu z haczykiem, aby otworzyć drzwi od środka. Jeśli samochód posiada zamek ryglowany nie można otworzyć auta od środka. Jedynym sposobem jest złapanie kluczyków i wyciągnięcie ich przez powstałą szczelinę. Wymaga to dużego doświadczenia oraz ogromnej precyzji przez fachowca pomocy drogowej.

Metoda ta powinna być wykonywana przez wykwalifikowaną osobę. W przeciwnym razie możemy narazić się na dodatkowe koszty związane z naprawą auta. Podczas używania przyssawki i poduszki hydraulicznej możemy uszkodzić zamek w drzwiach, uszczelkę lub szybę.

Gdy zatrzaśniesz kluczyki w aucie lub rozładuje Ci się akumulator zadzwoń po pomoc drogową. Fachowcy szybko poradzą sobie z usterką

Koszt awaryjnego otwierania samochodu

Każdy samochód ma unikalny zamek, którego otwarcie jest niemożliwe przy użyciu innego klucza. Specjaliści zajmujący się pomocą drogową szybko i sprawnie otworzą zamknięty pojazd. Koszt awaryjnego otwierania samochodu uzależniony jest od posiadanego modelu auta. W zależności od samochodu i zamka może wynosić od 100 do 600 złotych. Koszty te są jednak niższe od wstawienia nowej szyby lub naprawy samochodu.

Jeśli samochód jest ubezpieczony firma ubezpieczeniowa może posiadać w ofercie usługę awaryjnego otwierania samochodu. Warto dokładnie zapoznać się z pakietem ubezpieczenia, gdyż dzięki temu nie musimy martwić się o koszt tej usługi.

Awaryjne uruchamianie pojazdu

Przez cały rok akumulator samochodu ulega eksploatacji. Warto co jakiś czas go naładować, aby uruchomienie silnika nie sprawiało nam problemu. Szczególnie w okresie zimowym samochód zużywa więcej energii podczas uruchamiania i rozgrzewania silnika co sprawia, że częściej jesteśmy narażeni na rozładowanie akumulatora. Może zdarzyć się, że nie wyłączymy świateł w aucie, radia lub źle zamkniemy drzwi. Każda włączona lampka w samochodzie pobiera energię z akumulatora. W takich przypadkach warto poprosić innego kierowcę o pomoc w uruchomieniu samochodu. Należy podłączyć kable rozruchowe do obu akumulatorów i poczekać, aż samochód odpali. Warto zawsze mieć w swoim aucie kable rozruchowe, bo bez nich odpalenie samochodu staje się niemożliwe. W takim przypadku trzeba zadzwonić po pomoc drogową. Fachowcy przyjadą ze specjalnym sprzętem i sprawnie uruchomią nasz pojazd.

Gdy rozładuje Ci się akumulator poproś innego kierowcę o pomoc. Podłączcie kable rozruchowe i naładujcie akumulator

Kable rozruchowe- do czego służą

W celu naładowania akumulatora należy połączyć go ze sprawnym akumulatorem za pomocą kabli rozruchowych. Czerwony kabel zawsze podłączamy do dwóch dodatnich biegunów akumulatora. W trakcie podłączenia lub ładowania należy uważać na powstające iskry, gdyż mogą one doprowadzić do wybuchu pojazdu. W trakcie uruchamiania pojazdu nie należy dodawać gazu w samochodzie ze sprawnym akumulatorem. Profesjonalna firma pomocy drogowej posiada specjalny sprzęt, który naładuje akumulator szybko i skutecznie. Większy problem pojawia się w trakcie ładowania akumulatorów w silnikach diesela. Czas naładowania akumulatora jest dłuższy, gdyż podczas uruchomienia wykorzystują one więcej mocy.

Podczas awaryjnego otwierania bądź uruchamiania samochodu warto wezwać profesjonalną pomoc drogową. Koszt usługi będzie niższy niż ewentualna naprawa pojazdu. Jeśli samochodu nie można uruchomić lub otworzyć możesz także wezwać lawetę, która odwiezie Twoje auto do mechanika.

Artykuł napisany przy współpracy firmy HOL-MAX z Wrocławia zajmującą się awaryjnym otwieraniem, awaryjnym odpalaniem samochodów oraz holowaniem aut.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%