Zamknij
REKLAMA

Kołdra 4 pory roku - praktyczne rozwiązanie na każdą pogodę

11:53, 22.03.2020 | materiały partnera

Odpowiednio dobrana kołdra ma znaczący wpływ na jakość i wygodę snu. Nie powinna ona bowiem dodatkowo przegrzewać w trakcie upalnych letnich nocy, ani powodować nieprzyjemny dyskomfort podczas zimniejszych miesięcy. Doskonałym rozwiązaniem okaże się więc kołdra 4 pory roku, która zapewnia doskonałą izolację zarówno w okresie wiosenno-letnim, jak i jesienno-zimowym. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w tego typu kołdrę?

Czym jest kołdra 4 pory roku?

Kołdra cztery pory roku w rzeczywistości złożona jest z dwóch części, które różnią się między sobą grubością oraz właściwościami cieplnymi, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w przypadku osób wrażliwszych na wszelkie zmiany temperatury. Cieńsza warstwa składa się z bardzo lekkiego i delikatnego wypełnienia, które zapewnia właściwą cyrkulację powietrza w okresie wiosenno-letnim. Z kolei druga część kołdry jest znacznie grubsza oraz zawiera więcej wypełnienia dedykowanego głównie temperaturom panującym w miesiącach zimowych. Obie warstwy mogą być używane wedle potrzeby razem lub osobno. Po połączeniu poszczególnych elementów kołdry za pomocą specjalnych nap powstaje grubsza i cieplejsza kołdra zimowa, która idealnie ogrzewa nawet w trakcie największych mrozów. Taki model pozwala więc na dowolne rozpisanie i spinanie kołder poprzez dostosowanie do aktualnych potrzeb i panującej temperatury. 

Kołdra 4 pory roku - zalety rozwiązania

Kołdry cztery pory roku z oferty https://posciel.to/koldry-4-pory-roku to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które sprawdza się przy każdej temperaturze powietrza. Warto zauważyć, że inwestując w taką kołdrę nie trzeba dodatkowo kupować innych modeli przeznaczonych na zmienną pogodę. W ostatecznym rozrachunku jest to również bardzo ekonomiczny sposób pozwalający sporo zaoszczędzić w porównaniu do ciągłego inwestowania w różnorodne kołdry.
Nie można też zapomnieć, że kołdry 4 pory roku cechują się wydłużoną żywotnością. Ze względu na to, że poszczególne części można stosować oddzielnie to ich całkowity czas użytkowania jest dwukrotnie dłuższy, niż w przypadku standardowych kołder. Jeden całoroczny model kołdry świetnie sprawdzi się także w przypadku mniejszych mieszkań czy sypialni, gdzie nie ma wystarczającego miejsca na przechowywanie większej ilość tekstyliów.

Jak wybrać odpowiedni model kołdry 4 pory roku?

Kołdry 4 pory roku dostępne są w standardowych rozmiarach 200x200 cm, 180x200 cm, 160x200 cm i 140x200 cm. Największą popularnością cieszą się jednak kołdry hipoalergiczne, które pokryte są specjalną tkaniną posiadającą właściwości antyalergiczne. Ponieważ wykazują one działanie antygrzybiczne oraz antybakteryjne, a także zapobiegają osadzaniu się kurzu doskonale sprawdzą się u osób, które borykają się z alergiami lub mają problemy z układem oddechowym. Delikatna powłoka takich modeli dodatkowo nie podrażni wrażliwej czy delikatnej skóry. 
Kołdra cztery pory roku stanowi świetną alternatywę dla pojedynczych okryć przystosowanych do różnych temperatur. Decydując się na zakup takiego modelu należy jednak szczególnie pamiętać, aby wybierać wyłącznie wysokiej jakości tekstylia od sprawdzonych producentów, które z pewnością spełnią wszystkie oczekiwania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%