Zamknij
REKLAMA

8 lokalnych komitetów wyborczych chce walczyć o władzę w Chocianowie

16:32, 28.08.2018 | K.N
REKLAMA
Skomentuj

Komisarz wyborczy w Legnicy zarejestrowali 128 lokalnych komitetów wyborczych. 8 z nich chce zawalczyć o władzę w gminie Chocianów. 

W poniedziałek upłynął termin na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego. Zgodnie z przepisami, tylko zarejestrowany do 27 sierpnia komitet może zgłosić kandydatów w wyborach samorządowych i prowadzić na ich rzecz agitację wyborczą.

Na listach do głosowania dołączą do nich jeszcze komitety partii politycznych, koalicji partyjnych i komitetów wyborczych wyborców, które zgłaszają kandydatów w więcej niż jednym okręgu, zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą. 

O władzę w Chocianowie chce zawalczyć osiem lokalnych komitetów wyborczych. Listy otwierają, znane wszystkim nazwiska, które prawie co 4 lata pojawiają się na listach wyborczych.  Są to Komitet Wyborczy Wyborców Romana Kowalskiego czy Komitet Wyborczy Wyborców Janusza Zielonego. Z Parchowa zarejestrowany został Komitet Wyborczy Wyborców Anna Pichała. Obecni radni, też utworzyli komitety: Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Piech, Komitet Wyborczy Wyborców Szansa Dla Chocianowa, Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztof Mistoń. Nowym komitetym na listach jest Komitet Wyborczy Wyborców Młodzi Dla Chocianowa. O władze w gminie powalczy Komitet Wyborczy Wyborców Tomasz Kulczyński 2018. 

Formalnie kampania wyborcza w wyborach samorządowych ruszyła 14 sierpnia. Od tego dnia komitety wyborcze mogły rozpocząć rejestrację. Dopiero od dnia wydania przez PKW postanowienia o przyjęciu zawiadomienia komitet wyborczy może m.in. rozpocząć zbieranie podpisów poparcia pod listami i prowadzić agitację wyborczą.

Kolejny termin w kalendarzu wyborczym to 6 września. Do tego dnia potrwa zgłaszanie komisarzom wyborczym kandydatów na członków terytorialnych komisji wyborczych.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, a ewentualne drugie tury - 4 listopada. 

(K.N)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Młodzi Młodzi

7 1

Dobrze niech młodzi walczą! niech stare pryki idą na urlop! trzymam kciuki za młodych, ambitnych i wykształconych!!!! 20:31, 28.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kowalski wygrakowalski wygra

2 1

Może napiszcie o sprawie, którą poruszył dziś burmistrz, a dotyczącej sprzedaży "po zaniżonej wycenie" działki za Dino, przez Kowalskiego w tamtej kadencji - wiadomo komu. I ile ten "kolega " poprzedniego burmistrza na tym zarobił. Ludzie będziecie w szoku!!! Sprawa ma na dniach zostać skierowana do prokuratury. Na takie informacje Panie Kulczyński czekamy a nie : jakiś tam klub radnych. Jest Pan prawnikiem, nich Pan to opisze nam, zrozumiałym językiem i napisze co za takie patologie czeka byłego burmistrza. Czy może mamy , my mieszkańcy poprosić Bazyla aby o tym napisał? Ale On nie startuje i nie walczy o nasze głosy. A po drugie , co pan zrobi aby do takiego marnotrawienia publicznego majątku w przyszłości nie dochodziło? Bo to już przesada co przez te 30 lata działo się w tej gminie. Czas na zmiany. 18:56, 30.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ufoludekufoludek

2 2

Osobiście widzę tylko dwa nowe godne uwagi komitety:
1. Tomasza Kulczyńskiego
2. Anny Pichały
Reszta już była, i albo Kowalskiemu służyła albo Skibickiemu.Zresztą w kuluarach słychać, że wszyscy pozostali będą grali na tego z Chocianowca. Zastanawia mnie tylko osoba pani Anii, która nie powinna dać się omotać przez PR-owców obiecywaczy od Romana. Każda władza prędzej czy później się psuje. A po co potem zbierać za złe zarządzanie kogoś kogo się poparło, wsparło itp.. Ludzie nie zapominają. Tak jak, zresztą wierzę w to , że nasze lokalne media przypomną postacie życia politycznego Chocianowa i pokażą nam ich "sukcesy" , które pozytywnie wpłynęły na rozwój gminy Chocianów i jej mieszkańców. Z tego co wiem, Zielony ma (pisał o tym Bazyl) pełne konto, a Piotrowski dorobił się tylko, od tych których zawsze popierał: raz to Skibickiego, raz Kowalskiego - jak wiatr zawieje, same niesmaczne upokarzające epitety,. Ale jak ktoś urodził się z obniżoną wartością godności - musi ten wóz ciągnąć dalej. Szkoda mi Chocianowa. Jeśli nie zmienimy tego w tych wyborach, potem, będziemy mieli tylko powtórkę z rozrywki. A po 5 latach nie da się już podnieść tej biednej gminy. To co już było, musi odejść. Bezapelacyjnie. Głosuję na urodną Panią Anię Pichała. Zawsze to lepszy wybór niż .. 19:10, 30.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

macmac

1 0

Takie pytanie : jakie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe ma Pichała ? Chętnie poczytam o tym i zobaczę jej CV 19:32, 31.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© chocianow.com.pl | Prawa zastrzeżone