Zamknij
REKLAMA

Koniec złudzeń! Pomysł lansowany przez Bujaka właśnie przepadł

14:38, 28.05.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Miały być polskie i zagraniczne filmy fabularne, wszystko w miłej atmosferze. Miało być ale nie wystarczyło mobilizacji mieszkańców oraz odpowiedniej ilości głosów aby projekt o nazwie "Letnie Kino Plenerowe w Gminie Chocianów" wygrał dofinansowanie w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Jak czytamy w opisie projektu, który usilnie promował m.in. radny Paweł Bujak 

W letnie wieczory zgromadzi publiczność, która niekoniecznie ma ochotę na uczestnictwo w głośnych koncertach, lub wizytę w zatłoczonych i zadymionych barach i pubach. Projekt zawiera trzy seanse w trzech różnych miejscowościach: Chocianów, Trzebnice oraz Żabice.

Projekt nie dostanie dofinansowania w kwocie 20 000 zł, bo zaledwie garstka (64 osoby) mieszkańców zagłosowała na ten pomysł. Tym samym lansowana przez Bujaka inicjatywa odniosła sromotną porażkę w porównaniu z zeszłorocznym projektem Anny Pichały "Kulturalne Lato Filmowe w Parchowie", które zdobyło, aż 507 głosów i tym samym projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 20 000 zł.

Wtedy też wielkim niesmakiem zakończyły się plenerowe projekcje filmowe dla mieszkańców Parchowa.
Z powodów błędów formalnych (brak wkładu własnego na realizację projektu) stowarzyszenie "Nasz Parchów" nie otrzymało zgody na realizację autorskiego pomysłu. Komisja konkursowa wybrała wtedy stowarzyszenie Viribus Unitis z Lubina na realizacje Kulturalnego Lata Filmowego w Parchowie.

[ZT]12123[/ZT]

Jak mówił nam koordynator projektu Aktywny Dolny Śląsk, jest to precedens w historii Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Nie było naszym celem, żeby burzyć pewien porządek, który mamy od 3 lat realizując Aktywny Dolny Śląsk i wprowadzać jakieś precedensowe sytuacje. (...)
Nie lubię precedensów, bo wiem, że  w historii budżetów obywatelskich, podobna sytuacja wydarzyła się w Łodzi.  Jedno stowarzyszenie ukradło drugiemu realizacje zadania. 

- powiedział Rafał Pilch, koordynator ds. projektów społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego

Zeszłoroczne kino plenerowe przejęło stowarzyszenie  Viribus Unitis, Łukasza Lemanika, który dobrze zna burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. 

[ZT]12207[/ZT]

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

OoOo

6 4

A tato pracuje jeszcze w PKW ? 19:04, 28.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

oOoO

1 1

Nie a co ? 20:11, 28.05.2019


Do Kynia Do Kynia

3 3

A twoja miotła siadla już na dupie :;) czy dopiero teraz dostała żagli między nogami i dyma się na lewo i prawo A ty nadal wierzysz że jesteś tym jedynym no chyba że z adasiem członkami bawicie się Jedi 20:38, 28.05.2019


Nadia B. Nadia B.

1 1

Tata mój pracuje jeszcze albo już w PWK, a co? Ba, nawet umowę ma! 00:43, 29.05.2019


Bujam się Bujam się

6 3

Wiadomo :cała rada do wymiany. Referendum czas zacząć!!! 20:06, 28.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Niezależny mieszkaniNiezależny mieszkani

5 2

Po co się biorą za coś czego nie potrafią? Czas tylko stracony. Lansuje sie to to, a nie potrafi załatwić niczego. Do Pichały na szkolenie nieuki! 00:20, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA