Zamknij
REKLAMA

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego ma sposób na nieobecnego Kulczyńskiego

20:01, 11.06.2019 | K.N
Skomentuj
REKLAMA

Na ostatnim posiedzeniu Zgromadzenia Związku Gmin Zagłębia Miedziowego padło kilka gorzkich słów w kierunku burmistrza Chocianowa Tomasza Kulczyńskiego. Powodem takiego zachowania niektórych delegatów była cecha charakterystyczna włodarza Chocianowa czyli jego nieobecność.

W czwartek (06.06.19r.) próbowano dokonać wyboru Kulczyńskiego na członka Zarządu ZGZM, ponieważ od początku funkcjonowania związku była przyjęta zasada, że w skład zarządu wchodzą wójtowie i burmistrzowie gmin członkowskich. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie absencja burmistrza Chocianowa, który jedynie pisemnie wyraził zgodę na kandydowanie i poprosił o wybranie go, co spowodowało uśmiech na twarzach debatujących delegatów ZGZM. 

Dyskusję w temacie "burmistrza widmo" otworzył Janusz Matuszak z Przemkowa, który zauważył, że przedstawiciel z Chocianowa, którym jest burmistrz ani razu nie zjawił się na zarządzie czy zgromadzeniu. 

Tego Pana nie widziałem na oczy. Po co wybierać człowieka, który i tak będzie nieobecny.  Jesteśmy potraktowani przez tego Pana w sposób niefajny.  Ja jestem przeciwny, żeby wymieniać tego Pana na członka zarządu, bo to jest traktowanie bardzo niepoważne. Powiedział Janusz Matuszak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemkowie 

W obronę Kulczyńskiego wziął, Janusz Ślipko - Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie,  tłumacząc:

To nie jest zła wola, że unika czy nie. Materiały na zarząd też nie były dostarczane, w związku, z tym że nie był powołany nie miał materiałów na które zarząd dyskutuje.  

Wójt Gminy Radwanice - Paweł Piwko zaproponował przełożenie wyboru członka zarządu ZGZM na kolejne zgromadzenie, podkreślając, że jest problem z quorum, na zarządach i zgromadzeniach, a kolejna osoba więcej może spowodować, zakładając jej nieobecność, że będzie problem z osiągnięciem quorum. 

Wtedy kiedy pan burmistrz się pojawi, zadeklaruje udział, to wtedy każdy będzie miał jasną sytuację czy zagłosować za czy przeciw. - powiedział, Wójt Gminy Radwanice - Paweł Piwko

Piłeczkę nieudolnie próbował odbić Janusz Ślipko, który wspomniał o braku materiałów na zgromadzenia dla Kulczyńskiego i odwlekaniu wyboru burmistrza Chocianowa na kolejne pół roku.  
 
Wtedy też Wójt Gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk, przypomniał Ślipce, że w 2002 roku przez 6-7 miesięcy angażował się w posiedzeniach zarządu związku, mimo, że nie był oficjalnie członkiem ale w nich uczestniczył, poprzez obecność i wsłuchiwanie się w dyskusję. 

Uważam, że powinien się zaprezentować całemu zgromadzeniu i wtedy powinna być ta zgodna decyzja. - mówił o Kulczyńskim, Wójt Gminy Gaworzyce Jacek Szwagrzyk

Jak się okazało Kulczyński był zawiadamiany o posiedzeniach zarządu i wiedział jaki jest porządek obrad. Jednak materiałów szczegółowych nie otrzymywał.  

W konsekwencji delegaci ZGZM przegłosowali (13 głosów za) przełożenie wyboru Kulczyńskiego na członka zarządu ZGZM do czasu, aż burmistrz Chocianowa pojawi się na zgromadzeniu. 

Przypomnijmy, że Tomasz Kulczyński już podczas drugiej Sesji Rady Miejskiej w Chocianowie ostentacyjnie wyszedł z posiedzenia, tłumacząc wcześniej, że: 

Ja nie mam zamiaru wam jako organowi stanowiącemu przeszkadzać w waszej pracy. Państwo nie siedzicie w moim gabinecie kiedy ja pracuję.  W związku z powyższym chciałbym życzyć państwu sukcesywnego wywiązywania się z państwa obietnic wyborczych i oczywiście zachęcam wszystkich państwa do współpracy razem na rzecz rozwoju Miasta i Gminy.  Tego państwu życzę  przez najbliższe 5 lat.  Dziękuje państwu serdecznie i życzę owocnej pracy.  Do widzenia. 

Burmistrza Kulczyńskiego nie było też na pierwszym inauguracyjnym posiedzeniu Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. Wyjątkowo przez kilka minut włodarz Chocianowa zaszczycił swoją obecnością radnych i mieszkańców Parchowa, podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej. 

 

(K.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

AlicjaAlicja

13 15

Co się będzie chłopina nudził. Jeszcze w taka pogodę. Jak można się np. na basenie popluskac 20:31, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FranekFranek

15 16

Normalka. Jak i w urzędzie. Kasę brać, a nie przychodzić. A kasiorka płynie. Ot, co. 20:40, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ElaEla

15 16

No jak sam nigdzie nie pojedzie bez swoich doradców! 21:10, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BazylekBazylek

19 5

A co na przestrzeni lat dał zzm Gminie Chocianów?
Odpowiem od razu: NIC! 21:52, 11.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ja jaja ja

2 7

Dał dużo, ale także dużo więcej Skibicki mógł dostać gdyby wnioskował o to. A że nie wnioskował... 22:27, 11.06.2019


ja jaja ja

4 4

Materiałów dot. spraw Zarządu ZGZM nie będzie otrzymywać dopóki nie zostanie członkiem tegoż. Ale ciekawy jestem jak Przewodnicząca została osoba, która została zatrudniona w ZGZM niezgodnie z prawem ładnych kilka lat temu przez własnego męża ? 22:26, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlfredAlfred

6 3

...ależ pan Ślipko zabłysnął :-))) 09:57, 12.06.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wyborcawyborca

3 1

Przepraszam , aczym pan Ślipko niby zabłysnął? 17:00, 12.06.2019


do wyborcado wyborca

4 1

do wyborca: światłem odbitym 20:14, 12.06.2019


FreddFredd

7 0

Po co nam ten związek gmin, służy Polkowicom, wystarczy popatrzeć na gospodarkę śmieciową, u nich super a u nas syf. Zacznijmy myśleć kategoriami Chocianowa. 11:31, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

johanjohan

2 1

Ślipko jesteś najgorszym pasożytem Gminy nie masz pojęcia by przewodniczącym rady i jeszcze wypowiadasz się stając w obronie Burmistrza jeśteś mniej niż zero 12:11, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA